منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۹
شناسه خبر: 205985
گروه :خبر
321246

6مرداد در تقویم جمهوری اسلامی ایران روز کارآفرینی و آموزش فنی و حرفه ای نام گرفته است. روز تحرک ذهن و جسم و بهره گیری از استعداد های خدادادی.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به  نقل  از  کیش پرس ، توانایی و خلاقیت از محورهای اصلی کارآفرینی است که در راه اشتغالزایی و کسب درآمد حلال می توان در سایه آن گام های بلند و موثری برداشت.

 

با افزایش مهارت ها و آگاهی می توانیم برای دست یابی به آمال و آرزوهای خود و دیگران تلاش کرده و راه های پیشرفت اقتصادی و خودکفایی در جامعه را فراهم سازیم.

 
باید بدانیم که کارآفرینی بیش از هر چیز نیازمند فکر و ذهن خلاقی است که می تواند منشا اثر در ایجاد زمینه کار و اشتغالزایی شود.

 
پیشرفت در علم و تکنولوزی تحولات و دگرگونی ها فراوانی در عصر حاضر بوجود آورده است که ضامن بقای اقتصادی و اجتماعی در جامعه است.

 
ابداعات و اختراعات از ذهن خلاق انسان هایی به منصه ظهور می رسد که توانسته اند از دارایی هایی فکری خود زمینه ساز تحولات و پیشرفت باشند.

 
یکی از مسائل و مشکلات بزرگ در دنیای امروز با وجود پیشرفت های موجود و دست یابی به برترین امکانات گرایش به مصرف گرایی و تجمل گرایی است .
روی آوردن کسانی که تا دیروز تولید کننده بودند به مصرف گرایی بسیاری از معضلات اجتماعی از جمله کاهش تولید و کمبود اشتغال را در پی داشته است.
در گذشته ای نه چندان دور پسران به تبعیت از پدران حرفه پدری را ادامه می دادند و در بازار تولید و کار نقش آفرین بودند. همچنین زنان در خانواده در کنار خانه داری به کارهای تولیدی همچون قالی و گلیم بافی و بسیاری دیگر از صنایع دستی و تولیدات خانگی اشتغال داشته و سهم بسزایی در برآوردن نیازهای اقتصادی خانواده و جامعه داشتند. سهمی که امروز نصیب کارگاه ها و بنگاه های کوچک اقتصادی شده است و سهم خانواده ها در آن به صفر رسیده است.
اگر چه بنگاه های اقتصادی کوچک نیز در پیچ و خم های تولید دچار مشکلات فراوانی هستند. به همین دلیل کارآفرینی و اشتغالزایی از مسائلی است که با مشکلات فراوانی مختص خود روبرو است.
کارآفرینی فرآیندی است که در آن یک فرد با توانایی و اندیشه ای نو همچنین شناخت فرصت ها و نیازها مبادرت به ایجاد بازار کار در بخشی خاص می کند. فرآیندی که رشد و ارتقاء ان همواره لایه های پنهانی از ریسک و عدم موفقیت را به همراه دارد.
امروزه بخش های مختلف دولتی و خصوصی اقدام به ایجاد کارگاه ها و کلاس های مختلف آموزش مهارت و حرفه آموزی برای گسترش بازار کسب و کار با هدف اشتغالزایی و تولید کرده اند اما این تنها یک روی سکه است.
جوانی که با مهارت و دانش لازم وارد جامعه می شود در بسیاری مواقع نمی تواند به جایگاه مورد نظر دست یافته و از توانایی و مهارت خود بهره برداری لازم را داشته باشد. زیرا نیازمند حمایت مالی است. حمایتی که از سوی دولت یا بخش خصوصی باید صورت پذیرد.

 

انتهای پیام /س

 single
اخبار مرتبط :

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است