منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۹
شناسه خبر: 204338
گروه :خبر
13940430000211_PhotoA

به دلیل انجام مطالعات آسیب شناسی و مقاوم سازی سازه کاخ صاحبقرانیه از امروز تا اطلاع بعدی تعطیل خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در پی تعطیلی طبقه زیرین، طبقه بالای کاخ صاحبقرانیه نیز در راستای مطالعات مقاوم سازی بنا تعطیل شده و تا اطلاع بعدی قابلیت پذیرش بازدیدکننده را نخواهد داشت.

بر اساس این گزارش مطالعات ژئو تکنیک و مقاومت مصالح در حال انجام است و با اتمام گمانه زنی ها و آزمایش‌ها بر روی خاک، مشکل نشست بنای صاحبقرانیه مشخص خواهد شد.

شایان ذکر است از طریق آزمایشات کنترل نقشه، مشخص شدن میزان بارهای وارد بر ساختمان و طبقه بندی عوامل مخرب اصلی و فرعی، طرحی مناسب جهت بهسازی و بقای بنای صاحبقرانیه برنامه ریزی شده و به مرحله اجرا در آید.

کاخ صاحبقرانیه یکی از کاخ موزه های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران است که متعلق به دوره ناصرالدین شاه قاجار بوده و در دوره پهلوی دوم به عنوان محل کار و پذیرایی از مهمانان استفاده می شده است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است