منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ - ۲۱:۵۴
شناسه خبر: 202429
گروه :خبر

این تلاش وقیحانه آمریکا در حالی صورت می گیرد که استقرار حدافل ۱۰۰۰ سانتریفیوژ در فردو از خطوط غیر قابل عبور ایران در مذاکرات هسته ای و توافق احتمالی با اعضای ۱+۵ محسوب می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، در حالی که برخی منابع خبری نزدیک به مذاکرات مدعی پایان یافتن مذاکرات هسته ای و نهایی شدن توافق نهایی میان ایران و اعضای ۱+۵ شده اند، دولت های آمریکا و انگلیس به همراه عوامل رسانه ای خود، به ویژه شبکه «بی بی سی» تلاش تازه ای را برای هدف قرار دادن توافق صورت گرفته در خصوص حفظ هزار سانتریفیوژ موجود در فردو صورت داده اند.

در این باره خبرنگار بی بی سی گزارش داده است که طرف آمریکایی در حال اعمال فشار بر تیم مذاکره کننده هسته ای ایران در خصوص کاهش تعداد سانتریفیوژهای فردو از ۱۰۴۴ عدد (مطابق بیانیه لوزان) به ۳۰۰ عدد است.

 این تلاش وقیحانه آمریکا در حالی صورت می گیرد که استقرار حدافل ۱۰۰۰ سانتریفیوژ در فردو از خطوط غیر قابل عبور ایران در مذاکرات هسته ای و توافق احتمالی با اعضای ۱+۵ محسوب می شود.

تیم مذاکره کننده هسته ای آمریکا مدعی است در ازای برخی عقب نشینی های صورت گرفته از سوی طرف آمریکایی، باید تهران در خصوص موضوع کاهش سانریفیوژهای فردو با طرف مقابل همکاری کند!

در هر حال؛ بر همگان روشن است که دبه در آوردن های واشنگتن و تروییکای اروپایی در دقایق پایانی مذاکرات هسته ای می تواند منجر به توقف و شکست مذاکرات شود. موضوعی که بارها از سوی تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان به طرف مقابل گوشزد شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند