منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۸
شناسه خبر: 253982
گروه :خبر
13930424000202_PhotoA

سخنگوی دولت آمریکا می‌گوید کاخ سفید از اصلاحات مد نظر کنگره در قوانین مربوط به صدور روادید و بازرسی‌‌های امنیتی پیش از سفر افراد به آمریکا، حمایت می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه گفت دولت آمریکا از طرح کنگره برای اصلاح قوانین ورود به آمریکا حمایت می‌کند.

وی که در نشست خبری روزانه در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «ما از این اصلاحات حمایت می‌کنیم. برخی اصلاحات نیز از طریق اختیارات اجرایی رئیس‌جمهور اعمال می‌شود.»

اشاره وی به طرحی است که روز سه‌شنبه در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید. بر اساس این طرح که به بهانه مقابله با تهدیدات تروریستی مطرح شده، اتباع کشورهایی که پیش از این می‌توانستند بدون روادید به آمریکا سفر کنند، در صورت سفر به 4 کشور ایران، عراق، سوریه و سودان در 5 سال گذشته، باید حتما برای ورود به آمریکا روادید دریافت کنند. (جزئیات بیشتر)

پیش از این باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا هم از نمایندگان کنگره خواسته بود نحوه ورود اتباع خارجی به این کشور را دشوارتر کنند. این طرح در حالی نام ایران را به عنوان یکی از کشورهای «تهدید آمیز» مطرح کرده که در آن اشاره‌ای به کشورهایی چون عربستان، کویت، قطر، امارات، ترکیه، تونس که بیشترین اتباع را در داعش دارند، نشده است.

ارنست در توضیح موضع کاخ سفید گفت: «نظر دولت این است که این موثرترین راه برای محافظت از کشور و رفع برخی نقاط آسیب پذیر احتمالی است… به نظرم این نشانه بسیار امیدوارکننده‌ای است که نشان می‌دهد هم جمهوری‌خواهان و هم دموکرات‌ها در کنگره دارند مسئولیتی را که دارند، بر عهده می‌گیرند.»

وی در بخش دیگری از این نشست به همکاری‌های اطلاعاتی با اروپا پرداخت و گفت واشنگتن انتظار دارد که این کشورها اقدامات بیشتری انجام داده و اطلاعات را بهتر در اختیار آمریکا قرار دهند.

او در مورد کشورهای عرب منطقه هم گفت که آمریکا تصور می‌کند که آن‌ها باید اقدامات بیشتری برای مقابله با داعش انجام دهند.

سخنگوی کاخ سفید در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد اظهارات امروز «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا که اذعان کرد که داعش «مهار» نشده و اینکه آیا این به معنی اختلاف نظر میان اوباما و کارتر نیست، گفت: «رئیس جمهور واقعیتی را گفت که وزیر کارتر هم با آن موافق است، اینکه داعش دیگر پیشروی‌های چشمگیری در اراضی عراق و سوریه انجام نمی‌دهد و پیشروی‌هایی که داشته مهار شده است.»

وی با بیان اینکه داعش در مناطقی نیز مجبور به عقب نشینی شده است، گفت: «با این حال کنگره منابع مالی کافی برای حفظ این شتاب را تخصیص نمی‌دهد. رئیس‌جمهور در مصاحبه‌اش نیز گفت که مقابله با داعش تا چه حد چالش برانگیز است.»

برنامه موشکی ایران مایه نگرانی است

ارنست در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به سوالی در مورد برنامه موشکی ایران و ادعای اخیر مقامات آمریکایی در مورد آزمایش موشکی تازه ایران، گفت: «برنامه موشک‌های بالستیک ایران… سال‌هاست که مایه نگرانی است و همچنان خواهد بود.»

وی تأکید کرد که واشنگتن در حال بررسی گزارش‌‌های منتشر شده در مورد آزمایش موشکی جدید ایران است.

سخنگوی کاخ سفید مانند دیگر مقامات ارشد این کشور گفت واشنگتن برای مقابله با توان موشکی ایران، همکاری‌های خود با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را افزایش می‌دهد.

او همچنین گفت آمریکا به همراه انگلیس و فرانسه گزارشی را در مورد آزمایش موشکی ایران به کمیته تحریم‌های سازمان ملل ارائه کرده‌اند. وی البته تاکید کرد که اغلب افراد و شرکت‌های دخیل در برنامه موشکی ایران پیش از این تحریم شده‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است