منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۴ - ۰:۰۸
شناسه خبر: 225570
گروه :خبر
13940417000348_PhotoA

سخنگوی کاخ سفید می‌گوید همانگونه که راهبرد نظامی آمریکا در عراق راه به جایی نبرد، راهبرد نظامی روسیه در سوریه هم موفق نخواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید امروز در خصوص حمله جنگنده‌های روسی به مواضع تروریست‌ها در سوریه سخن گفت.

ارنست ابتدا گفت که جزئیات حملات هوایی روس‌ها و گروه‌های مورد حمله از سوی پنتاگون در دست بررسی است.

وی از تلاش آمریکا برای همانگی با روس‌ها در خصوص حملات هوایی در سوریه هم گفت و برای چندمین بار از جایگاه یک مقام دولتی آمریکایی گفت که مقامات پنتاگون چند وقتی است برای جلوگیری از تنش، با طرف‌های نظامی روس در حال مذاکره‌اند.

آمریکا پیش از این گفته بود که روسیه حق ندارد در ائتلاف تحت رهبری واشنگتن در سوریه شرکت کند؛ پس از اعلام تصمیم پوتین برای ایجاد ائتلاف منطقه‌ای، آمریکا از احتمال حضور مسکو در ائتلاف استقبال کرد. دیشب سخنگوی پنتاگون گفته بود که اولویت آمریکا، حفظ امنیت خلبان‌های ائتلاف و جلوگیری از رویارویی آنها با خلبان‌های روس در آسمان عراق و سوریه است.

سخنگوی کاخ سفید البته نارضایتی کاخ سفید از شروع بمباران تروریست‌های سوری توسط روسیه را نشان داد و گفت: «راهبرد نظامی روسیه در سوریه موفق نمی‌شود کمااینکه ما هم یک دهه پیش در عراق موفق نشدیم.»

سخنگو در ادامه از راهبردهای اوباما در سوریه گفت.

ارنست ابتدا گفت که آمریکا نیروی زمینی در سوریه نخواهد داشت و به همین خاطر، آموزش معارضان و تقویت نیروهای پیشمرگه کرد را دنبال می‌کند ولی در ادامه گفت که مسئله سوریه «راه‌حل نظامی ندارد که روس‌ها بخواهند به آن برسند.»

سخنگو همچنین گفت که وزرای خارجه آمریکا و روسیه یعنی «جان کری» و «سرگئی لاوروف» در خصوص عملیات جاری نظامی مسکو در سوریه با یکدیگر مذاکراتی داشته‌اند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است