منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۹ تیر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۹
شناسه خبر: 198093
گروه :خبر

از این پس از طریق اینترنت می توان از قصر جنجالی رییس جمهور اردوغان بازدید کرد.این خبری است که در خبرگزاری وابسته به دولت ترکیه منتشر شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، از این پس از طریق اینترنت می توان از قصر جنجالی رییس جمهور اردوغان بازدید کرد.این خبری است که در خبرگزاری وابسته به دولت ترکیه منتشر شده است.

قصر 1000 اتاقه اردوغان، رییس جمهور ترکیه در شهر آنکارا که پیش از این عظمت و هزینه های آن محور گزارش بسیاری از رسانه های جهان قرار گرفت،از این پس از طریق سایت اینترنتی قابل بازدید خواهد بود.
طراحی دکوراسیون داخل این قصر با در نظر گرفتن امنیتی ترین نکات صورت گرفته است.به گونه ای که هرگونه امکان شنود را از بین برده و به صفر می رساند.
دفتر کار اردوغان در این قصر 1000 اتاقه به گونه ای طراحی شده که کوچکترین امکان شنود در آن وجود ندارد.به این اتاق “اتاق بدون پژواک”می گویند و برای جلوگیری از شنود صحبت ها و مکالمات رییس جمهور از پیشرفته ترین تجهیزات تکنولوژی استفاده شده است.
در این اتاق هیچ گونه درز و پریزی وجود ندارد و امکان اینکه برای شنود مکالمات یک شی ء اندازه پشه جاسازی شود وجود ندارد و به این خاطر می گویند در این اتاق پشه هم نمی تواند قائم شود.
پیش از این در جریان عملیات 17 دسامبر 2013 که از آن به عنوان بزرگترین پرونده فساد مالی ترکیه نام می برند،مکالمات اردوغان با پسرش بلال منتشر شد که بازتاب منفی گسترده ای داشت و همین موضوع اردوغان را در طراحی اتاق کار جدیدش محتاط تر کرده است.در دفتر کار سابق اردوغان دستگاههای شنود کشف شد که همین امر او را به برکناری برخی افراد تیم حفاظت واداشت.
به گزارش روزنو، هنگام افتتاح این قصر،رسانه های خارجی از جمله روزنامه های واشنگتن پست و فیگارو به ابعاد و هزینه های ساخت این کاخ پرداخته و آن را بزرگترین کاخ ریاست جمهوری معرفی کردند.رسانه آلمانی آن را “کاخ 1000 اتاقه ” نامید و از ویژگی ها و معماری آن نوشت.
در رقابت های انتخابات پارلمانی در ماه اخیر نیز احزاب مخالف موضوعاتی چند را در خصوص این قصر جنجالی مطرح کردند.به گونه ای که از گلدان قصر تا لاله های آن و هزینه نگهداشت آنها مورد سوال قرار گرفت و همواره از زمان ساخت قصر تا امروز حاشیه های زیادی پیرامون آن وجود داشته که مرتب در رسانه های داخل ترکیه و رسانه های خارجی مطرح می شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است