منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۲۲:۱۵
شناسه خبر: 176043
گروه :خبر
13920423000420_PhotoA

کابینه امنیتی رژیم‌صهیونیستی امروز برای بررسی تفاهمات به دست آمده میان ایران و گروه 1+5 تشکیل جلسه داد و در پایان با صدور بیانیه‌ای با نتیجه مذاکرات اعلام مخالفت کرد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی که امروز به ریاست بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی برای بررسی تفاهمات به دست آمده میان ایران و 1+5 تشکیل جلسه داده بود، با صدور بیانیه‌ای رسمی با نتیجه مذاکرات اعلام مخالفت کرد.

پیش از این هم بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی در گفت‌وگو با باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا، بار دیگر گفت با توافق هسته‌ای با ایران «به شدت مخالف است.»

به نوشته روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، نتانیاهو علاوه بر این، پس از آنکه ایران و 6 کشور شب گذشته اعلام کردند بر سر مولفه‌های راهکارهای توافق جامع به تفاهم رسیده‌اند، بیانیه‌ای صادر کرده و گفت: «توافقی که بر اساس این چارچوب باشد، موجودیت اسرائیل را تهدید می‌کند… گزینه جایگزین، این است که محکم ایستاده و فشارها به ایران را افزایش دهیم، تا جایی که یک توافق بهتر حاصل شود.»

بر اساس تفاهمات به دست آمده،‌ شمار سانتریفیوژهای فعال ایران از 10000 دستگاه کنونی به 6104 دستگاه کاهش می‌یابد، که از این تعداد هم 1000 دستگاه در سایت فردو فعال بوده و امکان غنی‌سازی اورانیوم نخواهند داشت. همچنین میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده تا سطح کمتر از 5درصد ایران هم از 10000 کیلوگرم کنونی به 300 کیلوگرم کاهش خواهد یافت.

در مقابل قرار است پس از آنکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اجرای توافق جامع از سوی ایران را تائید کرد، تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا علیه ایران کاهش یابند.

با این حال، امروز یک مقام اسرائیلی که خواسته نامش فاش نشود، به رسانه‌های صهیونیستی گفته است: «این تسلیم در برابر خواسته‌های ایران است و ظرفیت هسته‌ای به وجود می‌آورد که نه برای مقاصد صلح‌آمیز، که برای جنگ است. اگر توافق بر اساس این مولفه‌ها صورت گیرد، آنوقت ما داریم در مورد یک اشتباه تاریخی صحبت می‌کنیم که دنیا را به مراتب خطرناک‌تر می‌کند.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی هم گفت اسرائیل خواستار آن است که در توافقنامه نهایی، ایران به طور صریح و غیرمبهم به حق بقای اسرائیل  متعهد شود.

نتانیاهو پس از توافق موقتی هم که آذر ماه سال 92 در شهر ژنو به دست آمد، توافق را «یک اشتباه تاریخی» توصیف کرده بود. با این وجود وی پس از آن بارها خواستار عدم امضای توافق جامع و ادامه اجرای توافق موقت شد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است