منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۴
شناسه خبر: 305961
گروه :خبر
hormoz

چین یک بار دیگر از آمریکا به عنوان بزرگترین نقض کننده حقوق بشر در دنیا که خود دارای مشکلات زیادی در این زمینه است نام برد و از این کشور خواست در امور داخلی‌اش مداخله نکند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ چین یک بار دیگر از آمریکا به عنوان بزرگترین نقض کننده حقوق بشر در دنیا که خود دارای مشکلات زیادی در این زمینه است نام برد و از این کشور خواست در امور داخلی‌اش مداخله نکند.

 این موضع گیری پکن در واقع واکنشی است به گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمریکا در باره نقض حقوق بشر در چین و برخی از کشورهای دیگر که به تازگی منتشر شد.

در همین حال چین همواره این گزارش ها را مورد انتقاد قرار داده و این بار هم متقابلا گزارشی منتشر کرده و در آن موارد نقض حقوق بشر آمریکا را متذکر شده است.

از سوی دیگر در واکنش به این حرکت آمریکا، چین اعلام کرده است که موضوع حقوق بشر تنها دستاویزی است برای اینکه واشنگتن در امور داخلی دیگر کشورها مداخله کند.

«لوکانگ» سخنگوی وزارت امور خارجه چین نیز در واکنش به انتشار این گزارش در آمریکا خاطرنشان کرد: در گزارش مزبور دستاوردهای حقوق بشری چین نادیده گرفته شده و آمریکا کوشش کرده است در امور داخلی پکن مداخله جویی کند.

وی افزود: اگر کسی غرض ورزی نداشته باشد، می داند در سه دهه گذشته پس از اصلاحات و اجرای سیاست درهای باز در زمینه حقوق بشر چین دستاوردهای فراوانی داشته است.
سخنگوی چین گفت که حقوق بشر موضوعی است که برای بهبود و تکامل آن کشورها باید تعامل داشته باشند نه اینکه آن را ابزار نفوذ و مذاخله قرار دهند.

وی تصریح کرد که هر اقدامی در راستای سیاسی کردن مساله حقوق بشر، باعث بی ثباتی در چین خواهد شد و چنین تحرکاتی شکست خواهد خورد.

روزنامه «چاینا دیلی» چین هم امروز جمعه در گزارشی نوشت که وزارت خارجه آمریکا روز چهارشنبه این هفته بار دیگر با انتشار چنین گزارشی تلاشی مداخله جویانه و ضد چینی داشته است.
در همین حال غربی ها سعی کرده اند در روزهای اخیر با انتشار گزارش های مختلف موارد نقض حقوق بشر در چین را برجسته کنند.

از جمله گزارش های دریافتی از رسانه های غربی حاکی است که چین پروانه وکالت «پو جی جانگ» از وکلای فعالان حقوق بشری در این کشور را باطل کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است