منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۶
شناسه خبر: 323086
گروه :خبر
beach-at-night-kish-island-960x540-slide-01
 

یادداشت/به قلم فروغ مسلم زاده؛

چوب حراج برسلامت شهروندان

اگرسری به سفره خانه ها ، کافی شاپها و رستورانهایی که شبانه پاتوق جوانان است بزنید به راحتی متوجه می شوید که چگونه چوب حراج برسلامت شهروندان زده می شود. عمده مشتریان این مراکز جوانان اعم از دختر و پسر بوده و برای وقت گذرانی و دمی همنشینی درچنین مکانهایی جمع می شوند و به استعمال مواد دخانی خصوصا قلیان می پردازند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛اگرسری به سفره خانه ها ، کافی شاپها و رستورانهایی که شبانه پاتوق جوانان است بزنید به راحتی متوجه می شوید که چگونه چوب حراج برسلامت شهروندان زده می شود. عمده مشتریان این مراکز جوانان اعم از دختر و پسر بوده و برای وقت گذرانی و دمی همنشینی درچنین مکانهایی جمع می شوند و به استعمال مواد دخانی خصوصا قلیان می پردازند.

 

چندی پیش شاهد بودیم که نیروی انتظامی طی یک طرح ضربتی نسبت به جمع آوری قلیانها و شکستن آنها و تعطیلی مراکزی که قلیان عرضه می کردند اقدام نمود و این کار برای مدت کوتاهی انجام شد ، اما اکنون شاهد عرضه بی پروای قلیان وسایر مواد دخانی و مخدر در بعضی از این مراکز به اصطلاح تفریحی هستیم.

 

مراکزی که مکان و پاتوق جوانان است امروز به محلی برای دادوستد انواع مواد مخدرو … تبدیل شده تا روح پاک و بی آلایش نوجوانان و جوانان را الوده کرده وبه بیراهه بکشانند .

 

عرضه مواد دخانی در چنین مراکزی علاوه بر ضرر زدن به سلامت جسم، موجب به انحراف کشاندن و بیراهه رفتن عده ای از نوجوانان و جوانان شده و آنها را از کار و تحصیل بازداشته تا جایی که وقت گذرانی و علافی پیشه و حرفه شان شده و دیگر میل و رغبتی به ادامه تحصیل و یافتن شغل و حرفه ندارند .

 

این جای بسی تاسف است که می بینیم در بندرعباس در حاشیه ساحل عده ای سودجو با علم کردن آلونک هایی مکانی برای استعمال قلیان وسایر مواد دخانی دیگر ایجادکرده و عده ای جوان را هر غروب دور خود جمع کرده و مبالغ گزافی را از آنها طلب می کنندو متاسفانه جوانان هم بی آنکه به عاقبت چنین کاری فکر کنند بنا به حس کنجکاوی و هیجانی خود ویا تشویق سایر دوستان اقدام به تجربه قلیان کرده وبعداز آن بارها به بهانه های مختلف چنین کاری را ادامه می دهند.

 

جوانی فرصتی برای بهره بردن از ظرفیتهای مناسب واندوختن دانش و مهارتی برای سال های اینده زندگی است ؛ سالهایی که باید بعنوان یک زوج ویا پدر و مادر اقدام به تربیت یک نسل کرد و آنهارا برای زندگی اموزش داد وآماده کرد ؛ جوانی فرصتی برای کسب سلامتی و اندوختن انرژی های مثبت و بالاخره زمانی برای شادزیستن و شادی کردن است نه خمودگی و خواب آلودگی و غرق شدن دردنیای بی خبری و ….

 

طی سالهای اخیر شاهد افزایش سفره خانه ها و کافی شاپهایی در سطح شهر هستیم که متاسفانه دراین مراکز برای جلب مشتری اقدام به عرضه قلیان می کنند و برای چند تومان سود بیشتر چوب حراج بر سلامت روح وجان شهروندان می زنند که جا دارد مسئولان بهداشتی و انتظامی بر این موضوع دقت نظر و توجه بیشتری داشته باشند .

 

انچه دراین شهر به رایگان حراج می شود سلامت روحی وروانی شهروندانی است که هنوز راه درازی برای زیستن و لذت بردن از زندگی در پیش دارند و هنوز در آغاز راه پر پیچ و خم زندگی خودرا گرفتار مواد دخانی و افیون و… کرده وناخاسته در گردابی فرو می روند که دیگر خلاصی از آن غیرممکن و سخت است.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان