منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۳
شناسه خبر: 217640
گروه :خبر
فشار قبر خنم استادی

یک کارشناس مذهبی گفت: بیشترین علتی که انسان به عذاب قبر مبتلا می شود به دلیل سخن چینی و بدخلقی است .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، فاطمه استادی کارشناس مذهبی مدرسه علیمه الزهراء علیها السلام ؛ گفت: فشار قبر برای همه است منتهی شدت و ملایمت آن نسبت به افراد فرق دارد نسبت به کفار و فساق و منافقین خیلی شدید است و کیفر اعمالشان حساب می شود اما نسبت به افراد دیگر ملایم تر است وجبران کوتاهی ها وکفاره گناهانشان محسوب می شود یعنی با این فشاری که می بینند از گناهانشان کم می شود .

 

 

این کارشناس مذهبی اظهار داشت: پیامبر اکرم (صلی الله علیه وآله ) در روایتی می فرماید : هیچ مومنی نیست مگر این که فشاری در قبر دارد و در روایت دیگری امام صادق ( علیه السلام ) از رسول خدا ( صلی الله علیه وآله ) نقل کرده که فرمودند : فشار قبر برای مومن کفاره ضایع کردن نعمت ها از ناحیه اوست .

 

 

استادی به عوامل ایجاد فشار قبر اشاره کرد و گفت: در روایات ، وارد شده است که بیشترین علتی که انسان به عذاب قبر مبتلا می شود به دلیل سخن چینی وبداخلاقی و بدخلقی است و در روایات دیگر از رسول خدا صل الله علیه وآله نقل شده است : عذاب قبر به سزای سخن چینی ، غیبت و دروغ است .

 

 

وی افزود: کارهای نیک نقش به سزایی در آرامش روح در عالم برزخ و رهایی از فشار قبر دارد مثل نماز شب ، امام رضا علیه السلام فرمودند : کسی که نماز شب بخواند و در قنوت نماز وتر هفتاد بار استغفار کند از عذاب قبر پناه داده می شود و انجام دادن رکوع به طور کامل و صحیح و نماز وحشت خواندن برای مرده و خواندن بعضی از سوره های قرآن مثل یاسین و زخرف و تکاثر و ن والقلم .

 

 

این کارشناس مذهبی ، اظهار داشت: .چهار بار به جا آوردن حج و زیارت امام حسین علیه السلام و صبر کردن زن بر غیرت شوهر و زنی که با شوهر بداخلاق بسازد و زنی که مهریه اش را ببخشد عذاب قبر از آنها برداشته شود .

 

 

وی با بیان اینکه عذاب قبر بسیار رنج آور وسخت است ، تصریح کرد: ولی همین فشار و عذاب قبر ، کفاره گناه مومنان است تا در قیامت و هنگام رسیدگی به اعمال ، از گناهان آنان کاسته شده باشد .

 

 

استادی در پایان اظهار داشت: در روایات متعددی به این حقیقت اشاره شده است از امام صادق علیه السلام و ایشان از پدرش و از پدرانش ، از امیر مومنان علیه السلام نقل کرده که رسول خدا صل الله علیه وآله فرمود : فشار قبر برای مومن کفاره ی نعمت هایی است که تباه کرده است .

 

 

انتهای پیام/س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است