منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۷:۲۹
شناسه خبر: 213094
گروه :خبر
image343446

دریابان علی شمخانی گفت: قرائت جناحی از توافق به سود هیچکس نیست و ما سعی می کنیم در بررسی توافق اجماع ملی را حاصل کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، دریابان علی شمخانی در همایش پیشکسوتان در سپاه عاشورا استان گفت: پشکسوتان تحقیقاً در فرمایشات امام و رهبری که فرمودند حفظ روحیه انقلابی در زمان صلح سخت تر از زمان جنگ است، خود جنگ منحصر بفردی است، جنگی منسجم و سخت تر از جنگ پسشکسوتان عرصه دفاع مقدس که باید روحیه انقلابی خود را حفظ کنند نمی توان یافت.

وی ادامه داد: ما از راهبرد دادن فرهنگی و سیاسی رهبری جامعه هیچ مشکلی نداریم، مشکل چیزی است که این سرمایه را دارد به طور قطع مورد حسد واقع می شود و پایداری سرمایه نمی گذارد که این فرهنگ متلاشی شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: چه کسانی در نبرد احد و بدر حضور داشتند و چه کسانی حضور نداشتند؟ کسانی که می توانستند باشند اما نبودند، کسانی بودند که در کربلا و نهروان میتوانستند اما نبودند.

وی ادامه داد: برخی از فرماندهان جنگ سقوط فکری کردند اما دکان دفاع مقدس، دکان دفع نیست، دکان جذب است.

وی با بیان اینکه چهارتا منحرف و حزب باد نمی توانند سرمایه های انقلاب را از بین ببرند، گفت: اما هدف ما دفع نیست، باید گشاده رو بود و رفتاری داشته باشیم که همه جذب شوند.

شمخانی اظهار کرد: اینکه گفته می شود ایران مستقل ترین و مقتدرترین کشور منطقه است، ناشی از همه اقدامات ما و ایستادگی در جنگ تحمیلی است.

وی ادامه داد: ساختار ولایت فقیه یعنی اجرای بیش از سی انتخابات در کشور و ایستادگی در تقابل زورگویی ها.

وی با بیان اینکه فتنه داعش بزرگترین خدمت را به رژیم صهیونستی کرد، تصریح کرد: طبق برآوردهای بین المللی در طول شصت سال گذشته اسرائیل از چنین فضای امنیتی برخوردار نبود.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: داعش و وهابی، فلسطین را از الویت جهان اسلام خارج کرده است.

وی بیان کرد: رزمندگان ایرانی صبر نکردند تا داعش برای کشور ما خطرساز شود و حتی پیشکسوتان دفاع مقدس نیز در جبهه مقاومت در عراق و سوریه حاضر شده اند.

وی با بیان اینکه آسیب دیدگان فکری دفاع مقدس را نمی رانیم، بلکه درمان می کنیم، گفت: داشتن چفیه دلیل بر نسل جنگ بودن نیست، باید چفیه واقعی را از چفیه غیرواقعی جدا کنیم.

دریابان شمخانی گفت: مقابله با نفوذ آمریکا، نقش ایجابی و سلبی می طلبد، باید از جنگ و خاطرات و بزرگان بگوییم و همدیگر را ببینیم ولی باید در کنار این ها خودمان را بروز کنیم.

وی با بیان اینکه آموزه های دینی مبتنی نشان دهنده این است که بر طبق فتوای رهبری ما دنبال بمب هسته ای نیستیم، گفت: آمریکا دارای بمب هسته ای در عراق و افغانستان بود ولی شکست خورد.

وی ادامه داد: توان هسته ای، توان تولید کننده پیروزی نیست و بر همین اساس نیز تصمیم بر این شد که این مشکل را بوسیله مذاکرات حل کنیم.

شمخانی خاطرنشان کرد: قرائت جناحی از توافق به سود هیچکس نیست و ما سعی می کنیم در بررسی توافق اجماع ملی را حاصل کنیم.

وی در پایان با بیان اینکه اگر مسوولان با مردم ارتباط تنگاتنگی داشته باشند، نفوذ فرهنگی محال است، گفت: فساد اقتصادی می تواند مثل موریانه، اساس نظام را ساقط کند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند