منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۵
شناسه خبر: 241621
گروه :خبر
13940726000536_PhotoA

نیروهای ارتش سوریه و مقاومت همچنان به پیشروی‌های خود در استان «حلب» واقع در شمال غرب این کشور ادامه می‌دهند و تاکنون موفق شده‌اند، ۴۲۰ کیلومتر را از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، نیروهای ارتش سوریه با کمک رزمندگان مقاومت روز گذشته موفق شدند 70 کیلومتر از حومه جنوبی حلب را پاکسازی کنند.

در طول چند روز گذشته از آغاز عملیات نزدیک به 345 کیلومتر از حومه جنوبی حلب پاکسازی شده و با احتساب پیشروی‌های روز جمعه در مجموع به 420 کیلومتر مربع می‌رسد.

برای مشاهده نقشه در اندازه بزرگتر    کلیک کنید

بنا بر این گزارش، ارتش سوریه با پاکسازی روز گذشته موفق شدند خود را به حومه شرقی استان ادلب و مسیر بین المللی دمشق-حلب نزدیک کند.

نیروهای سوری و مقاومت روز گذشته برای نخستین بار جنگ‌افزارهای تروریست‌ها را در این منطقه هدف قرار داده و آن را منهدم کردند.

مسیر حلب دمشق از سال 2012 تحت اشغال عناصر تروریستی است و نیروهای سوری برای اولین بار است که به این مسیر تا این حد نزدیک می شوند.

در همین راستا، نیروهای سوری حاضر در حومه شرقی استان حلب طی چند روز گذشته موفق شدند نزدیک به 30 کیلومتر را پاکسازی کنند.

این در حالی است که ارتش سوریه به همراه نیروهای مقاومت از آغاز عملیات شکست محاصره حلب در محور شرقی موفق شدند در مجموع نزدیک به 70 کیلومتر را پاکسازی کنند.

در جزئیات پیشروی‌های نیروهای سوری و مقاومت باید گفت که این نیروها طی چند روز گذشته پس از آزادسازی کامل فرودگاه «کویرس» موفق شدند کنترل شهر «الحاضر»، «العیس»، «تل العیس»، شهر‌ک‌های «بانص» و «رسم الصهریج» را به دست گیرند.

در شهر الحاضر، نیروهای سوری پس از پاکسازی فرودگاه کویرس موفق شدند وارد این شهر شوند و در کمتر از چهار ساعت این شهر فتح شد و تروریست‌های جبهه النصره و احرار الشام نیز به سمت شهرک العیس در غرب شهر الحاضر عقب‌نشینی کردند.

ارتش سوریه همچنین موفق شده بود استحکامات «جبهه النصره» و «احرار الشام» را در سمت شرق شهر الحاضر در هم شکند و در جریان درگیری‌ها در شرق الحاضر تعدادی از عناصر تروریستی کشته شدند.

ارتش سوریه پس از فتح شهر الحاضر تل العیس را زیر آتش‌شدید توپخانه قرار داد؛ به طوری که در کمتر از یک ساعت بیش از 200 گلوله از جمله گلوله‌های مختلف خمپاره به مواضع تروریست‌ها در تل‌العیس شلیک کرد.

نیروهای سوری با کمک نیروهای حزب الله لبنان و گروه مقاومت النجباء عراق جمعه در حومه جنوب غربی استان حلب موفق شدند بر «تله ایکاردا» سیطره پیدا کنند.

این منطقه مهم و راهبردی تنها کمتر از 500 متر با مسیر بین المللی دمشق-حلب فاصله دارد.

نیروهای سوری و لبنانی همچنین کنترل کامل روستای «تل حدیه» واقع در غرب شهرک العیس را به دست گرفتند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است