منتشر شده در تاریخ: شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ - ۲۳:۵۱
شناسه خبر: 253329
گروه :خبر
13940920000105_PhotoA

با رونمایی از قراردادهای جدید صنعت نفت در کنفرانس تهران و معرفی 50 طرح نفتی و گازی در این کنفرانس به نظر می رسد، چشم ایتالیایی ها به میدان پارس شمالی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک مقام مسئول در صنعت نفت از مذاکره ایران و ایتالیا به منظور بازسازی و تعمیر توربین های گازی خبر داد و گفت: علاوه بر ایتالیا آلمانی ها نیز قول داده اند، پس از رفع تحریم های نفتی فروش و بازسازی توربین های گازی را به ایران تسهیل کنند.

وی ادامه داد: علاوه بر این موضوع ایتالیایی ها که در رونمایی از قراردادهای جدید صنعت نفت در تهران حضور داشتند، آمادگی اولیه خود را برای توسعه میدان پارس شمالی اعلام کردند و قرار است جزئیات بیشتر این میدان در مذاکرات بعدی و به ویژه در نشست لندن به ایتالیایی ها تشریح شود.

این منبع آگاه خاطرنشان کرد: علاوه بر ایتالیا شرکت هایی از کره جنوبی و ژاپن نیز توضیحات بیشتری در مورد میدان پارس شمالی درخواست کرده بودند که به نظر می رس، شانس ایتالیا برای توسعه این میدان بیشتر از ژاپن و کره جنوبی است.

به گزارش فارس، میدان گازی پارس شمالی در ١٢٠کیلومتری جنوب شرقی بوشهر در آبهای خلیج فارس به عمق 30 متری به فاصله ١٠ تا ١۵کیلومتری از ساحل واقع شده است.

این میدان که در عمق ۴٠٠٠ متری زیر سطح زمین قرارداد که دارای مساحتی معادل ٢۵ در ٢٠ کیلومتر مربع بوده و به شکل گنبدی با شیب ملایم کمتر از ٢٠ درجه است.

این میدان دارای گاز ترش با مایعانات گازی همراه به مقدار چهار بشکه در میلیون فوت مکعب گاز از سنگ مخزن کربناته موسوم به خوف با ستون گاز به ضخامت ١٧٠٠ متر است.

ذخیره گازی میدان بیش از 57 تریلیون فوت مکعب است که ٧٢ درصد آن در مخزن بالایی بنام کنگان و دالان فوقانی و ٢٨ درصد بقیه ذخیره گازی در مخزن زیرین بنام دالان تحتانی است، قرار گرفته است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان