منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴ - ۹:۴۴
شناسه خبر: 198454
گروه :خبر
686701_551

امروزه مهم ترین دغدغه اهالی روستاها بشاگرد و همچنین شهرهای سردشت و گوهران کمبود آب شرب بهداشتی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از بشاگرد نیوز، شهر گوهران بشاگرد به علت فرسودگی شبکه آبرسانی و خشکسالی با کمبود آب مواجه است.

 

برخورداری از نعمت هایی همچون آب، برق، جاده و گاز جزو حقوق هر فردی اعم از شهری و روستایی است و امروزه احقاق این حق جزو وظایف اولیه دولت ها به شمار می رود.

 

طی سالهای اخیر در راستای تامین این نیازهای اولیه اقدامات خوبی در کشور صورت گرفته است به طوری که بسیاری از شهرها و روستاهای کشور از نعمت برق، آب آشامیدنی، گاز، راه ارتباطی و غیره برخوردار شده اند اما هنوز هستند مناطقی که از این نعمت برخوردار نیستند. و از مشکلاتی نظیر نبود آب شرب بهداشتی یا حتی غیر بهداشتی رنج می برند.

 

برخی از روستاهای استان هرمزگان از این دسته هستند که هنوز از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی از طریق شبکه های آبرسانی بهره ای نبرده اند و به علت مواردی همچون خشکسالی و فرسودگی شبکه آبرسانی قادر به استفاده از این نعمت خدادادی همچون سایر مردم کشور عزیز نیستند.

 

امروزه مهم ترین دغدغه اهالی روستاها و همچنین شهرهای سردشت و گوهران بشاگرد کمبود آب شرب بهداشتی است. اگرچه در گذشته با قدمت ۳۷ سال پروژه آبرسانی شهر گوهران انجام شده است ولی در طول این سال ها  این شبکه ها هیچگونه  ترمیمی نشده است.

 

همچنین زلزله های پیاپی در سال های اخیر باعث ترکیدن لوله های آب در نقاط مختلف شهر گوهران از معابر گرفته تا کوچه ها و خیابان ها شده است.

 

با توجه به خشکسالی های متوالی در شهرستان بشاگرد بطوریکه وضعیت فعلی به خشکسالی تبدیل شده است، اما در حال حاضر میزان قابل توجه ای از آب موجود به دلیل فرسودگی شبکه آبرسانی شهر گوهران به هدر می رود و با این وجود در زمینه تامین آب با وضعیت نگران کننده ای مواجه است. که متاسفانه شهروندان این شهر در آستانه تنش آبی قرار دارند و مقابله با کم آبی و ترمیم شبکه از سوی مسئولین مربوطه در دست اجرا نیست.

 

امیدواریم مسئولین محترم بتوانند هرچه زودتر و در حداقل زمان این معضل را برطرف کنند تا مردم شهر سردشت ، گوهران و روستاهای بشاگرد از این نگرانی بزرگ خارج شوند.

 

انتهای  پیام /س

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است