منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۸ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۱
شناسه خبر: 179022
گروه :خبر

عمرانی متخصص گوش حلق و بینی گفت: راه گوش بیرونی یک راه بسیار حساس است که بین 2 تا 3 سانتی متر طول دارد و به پرده گوش می‌رسد این راه از یک پوست بسیار تخصصی شده شکل گرفته و برای حفاظت پرده گوش این راه کمی پیچ و مختصری انحنا دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، از آن جایی که به یک لایه از جرم گوش برای تندرستی راه گوشی نیاز داریم بهتر است گوش را پاک نکنیم.

عمرانی متخصص گوش حلق و بینی گفت: راه گوش بیرونی یک راه بسیار حساس است که بین 2 تا 3 سانتی متر طول دارد و به پرده گوش می‌رسد این راه از یک پوست بسیار تخصصی شده شکل گرفته و برای حفاظت پرده گوش این راه کمی پیچ و مختصری انحنا دارد.

وی در ادامه بیان کرد:  در بخش بیرونی این راه یاخته‌هایی هستند که ترشحاتی با بوی ویژه تولید می‌کنند که محیط درون گوش را اسیدی می‌کند و در نتیجه اجازه‌ی رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها و نیز با بوی بد خود اجازه نزدیک شدن حشرات موذی را نمی‌دهد.

عمرانی افزود: پاک کردن پیاپی گوش مشکلاتی را فراهم می‌کند. به عبارتی این ماده مخصوص را که باید میزان کمی از آن در گوش وجود داشته باشد کاملا از بین می‌برد و زمانی که ماده جرم گوش در گوش نباشد طبیعتا مشکلاتی از قبیل رشد باکتری‌ها و قارچ‌ها را ایجاد  می‌کند. ضمن اینکه پوست درون گوش بسیار نازک است و دست کاری‌ها حتی اگر بسیار کم باشد می‌تواند خراش‌هایی اندک و ظریفی را روی همان پوست نازک ایجاد کند.

این متخصص عنوان کرد: خراش‌ها می‌توانند در سطح پوست نفوذ کرده و به زیر پوست بروند و باعث عفونت می‌شود در ضمن کسانی که پیاپی گوش خود را تمیز می‌کنند دچار واکنش عادت خارش گوش می‌شوند.

این متخصص گوش حلق و بینی در پایان خاطر نشان کرد: بنابراین برای حفاظت از گوش و اینکه به یک لایه از جرم گوش برای تندرستی نیاز داریم بهتر است که گوش پاک نشود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد