منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۶
شناسه خبر: 184890
گروه :خبر
نرمش قهرمانانه

دانشمند جوان هسته ای و پژوهشگر برترسال90 گفت: یکی از نقاط ضعف بیانیه لوزان این است که در بررسی متن توافق نامه همه شانه خالی میکنند و زیر بار مسئولیت نمی روند .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از سوره یاس  ؛ علیرضا حیدری، دانشمندان جوان هسته ای و پژوهشگر برترسال 90 عضو شورای هماهنگی ازدستاوردهای هسته ای ومسئول شبکه دانشجویان هسته ای کشور با بیان اینکه امریکا قابل اعتماد نیست،گفت: مابه تیم مذاکره کننده اعتماد داریم ولی به روش آنها نقد داریم .

وی افزود: یک ماه است که  نخبگان و طلاب و دانشمندان هسته ای و ولی این انقلاب از تیم مذاکره کننده درخواست فکت شیت را دارند چرا فکت شیت را صادر نمی کنند و فکت شیت خودشان را صادر کننده و ما نمی خواهیم کسی اصرار نظام را صادر و منتشر کند باید به مردم اعتماد داشت .

دانشمند جوان هسته ای با بیان اینکه ما با مذاکره مخالف نیستیم گفت: ولی مذاکرات باید  درچهارچوبه خطوط قرمز و موازینی که رهبر انقلاب تعیین کرده اند باید مذاکره بشود و این تصور رو نمی کنم که کسی سالم باشد با اصل مذاکره مخالف باشد ولی اینکه چه مذاکره شود واصلش چی باشد وخروجی آن چی باشد خیلی مهم است وان شاءالله به آن موازین وچهارچوبی که مدنظر ماست برسیم .

وی ادامه داد:چهارچوب فکری هسته ای ما که درمتن آن هست بنده پیشنهاد می کنم که متن بیانیه را مورد مطالعه قرار دهیم و توافق نامه را بخوانیم وتعهدات دو طرف را مورد بررسی قرار دهیم واگر بخواهیم در بحث بین المللی بررسی کنیم باید خود متن را بخوانیم ماباید دربحث توافق نامه لوزان ببینیم کدام استراتژیک نزدیک تر به نظام است تابتوانیم نقاط ضعف و قدرت بیانیه را مورد بررسی قرار دهیم

مسئول شبکه دانشجویان هسته ای کشور عنوان کرد: نشستن در میزه مذاکره از نقاط قوت توافق نامه نیست و دفعه اول نیست که مذاکره صورت گرفته است ولی متاسفانه بعضی ها این طور وانمود کرده اند که  دفعه اول است که مذاکره صورت صورت گرفته است  که این از نقاط ضعف این توافق نامه است و متن مذاکرات قبلی هم موجود است و متاسفانه تهدیدات تیم مذاکره کننده برای کشور ما بیشتر شده در این روابط پس روابط بهتر نشده بلکه دشمن پرجرات تر شده در تهدیدات و مادر زیر سایه تهدید و زو مذاکره نمی کنیم.

 

عضو شورای هماهنگی ازدستاوردهای هسته ای کشور اضافه کرد: سه تا روند در برخورد با غربی ها هست به عنوان دو تا تفکر که روبروی هم هستیم یکی از تفکرات این است که آقا بزن بکش که این تفکر را نه اسلام قبول دارد و اشتباه است و تفکر دوم این که هرچی اونها گفتن درست هست وباید قبول شود تابه یک نون و نوایی برسیم و تفکر سوم واسه اون چیزی که قرآن میگه و ولی می گوید مذاکره کنیم ولی ماهرچه می گردیم در بیانات ولی مقام معظم رهبری به این خوشبینی نمی رسیم دلیلش غیر مواقع بین بودن است باتوجه به تجربیات تاریخی نشان می دهد که سرمیز مذاکره باامریکا چیزی دست گیرمان نمی شود و آزموده را آزمودن خطاست متاسفانه یکی از نقاط ضعف این بیانیه این است که در بررسی متن همه شانه خالی     می کنند وزیر بار مسئولیت نمی روند واین واقع گرایی نیست

 

وی بیان کرد: . ما با دوتا تفکر سر و کارداریم یکی تفکر سازشگرا هست که همش می خواهد سازش کند و دستش جلوی بیگانه دراز باشد و دوم تفکری که می خواهد روی پای خود بایستد مرد و مردانه سختی بکشد عزت خودش راحفظ کند و مابحث دولت ها را نداریم و بحث تفکرات راداریم ودولت ها راباید براساس این تفکرات مورد ارزیابی قرار بگیرند  نرمش قهرمانانه یعنی حریف رو دور بزنی و اجازه ی پیش روی رو ندیم .

 

مهندس حیدری با اشاره به اینکه امریکا قابل اعتماد نیست گفت:  دشمن دارد زیر ساخت ها را جمع می کند و از ما می گیرد ، ماباید تاریخ را مطالعه کنیم و با شرایط امروز مقایسه کنیم در جنگ صفین چه شد ؟ چرا امام علی علیه السلام تسلیم شد؟ در توافق نامه لوزان متن انگلیسی ملاک است . 10 مورد تفاوت متن ها با هم بعد از توافق نامه چرا ؟دلیلش چیست ؟

 

انتهای خبر /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر