منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰
شناسه خبر: 282681
گروه :خبر
86608461868541a16_

اهمیت انتخابات به خاطر این است که انتخابات سنگر کشور است؛ حضور مردم در پای صندوق های رأی، مصون ساز سرنوشت ملت و مردم است و دشمن را از تعرّض و تجاوز و پُرروییِ بیشتر باز می دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، مسئله انتخابات از بدو تشکیل نظام جمهوری اسلامی مورد توجه مسئولان کشور قرار داشته و تا به امروز که قریب به 37 سال از تشکیل آن می گذرد، دوره ای را نمی توان یافت که در آن انتخابات به بهانه ای نظیر اختلافات سیاسی ، ناآرامی های داخلی و حتی تهاجم نظامی دشمن بیگانه تعطیل شده باشد .

انتخابات‌ در حال نزدیک‌ شدن است. مردم‌ باید آگاهانه‌ پای‌ صندوق‌های‌ رأی‌ بروند و انتخاب‌ کنند. همان‌طور که‌ عرض‌ کردیم‌، انتخابات‌ جلوه‌ بسیار زیبا و جذاب‌ مشارکت‌ عمومی‌ است‌؛ مؤثرترین‌ وسیله‌ برای‌ این‌ است‌ که‌ هر فردی‌ بتواند آرمان‌ها و خواست‌ها و مطلوب‌ خود را در قالب‌ اجرایی‌ قرار دهد و آن‌ را به‌ تحقق‌ نزدیک‌ کند. اگر کسی‌ را طبق‌ آرمان‌ها و آرزوهای‌ خودتان‌ انتخاب‌ کردید، این‌ امکان‌ که‌ آن‌ آرزوها تحقق‌ پیدا کند، به‌ واقعیت‌ نزدیک‌ می‌شود. کسی‌ که‌ فکر می‌کنید برای‌ تحقق‌ خواست‌ها و آرزوها و گشودن‌ گره‌های‌ مهمی‌ که‌ برای‌ شما در زندگی‌ مطرح‌ است‌، مناسب‌ و شایسته‌ است‌. وقتی‌ او را انتخاب‌ کردید، در واقع‌ بلندترین‌ قدم‌ را برداشته‌اید؛ برای‌ این‌که‌ این‌ مشکلات‌ از بین‌ برود، هر خواسته‌ای‌ ـ چه‌ مادی‌ و چه‌ معنوی‌ ـ در این‌ انتخاب‌ و در تعیین‌ مسئول‌ قوه‌ اجرایی‌ می‌تواند تحقق‌ پیدا کند.

اهمیت اوّلِ انتخابات به خاطر این است که انتخابات سنگر کشور است؛ حضور مردم در پای صندوقهای رأی، مصون ساز سرنوشت ملت و مردم است و دشمن را از تعرّض و تجاوز و پُرروییِ بیشتر باز می دارد.

مسئله ی انتخابات خیلی مهم است. یکی از نمونه های عظمت این نظام، همین انتخابات است. برای همین هم هست که انتخابات ملت ایران – این پدیده ی به این وضوح – را انکار میکنند.

انتخابات مصونیت بخش به کشور است. آن چیزی که هیبت این ملت را حفظ میکند، قدرت معنوی او را به رخ دشمنان میکشاند و آنها را از تعرض منع میکند و میترساند، حضور مردمی است؛ که یکی از مظاهرش همین انتخابات است.

حضور در انتخابات یکی از مستحکم ترین وسیله هایی است که این ملت می تواند آن را مثل یک زره ی پولادین در مقابل خود و در مقابل حمله ی دشمنان و سوءنیّت و بد دلیِ مستکبران و دخالت کنندگان نگه دارد. انتخابات بسیار مهمّ است.

حضور جوانان‌ در صحنه‌های‌ انتخابات‌ این‌ کشور در طول‌ زمان‌، یک‌ حضور شاد و مؤثر و تعیین‌ کننده‌ بوده‌؛ حالا هم‌ باید همین‌طور باشد. ما باید به‌ مسأله‌ای‌ مثل‌ انتخابات‌، به‌ چشم‌ یک‌ عمل‌ صالح‌ و یک‌ کار بزرگ‌ نگاه‌ کند. در واقع‌ انتخابات‌ برای‌ جوانان‌ ما که‌ برای‌ اول‌ بار وارد این‌ صحنه‌ می‌شوند، جشن‌ تکلیف‌ سیاسی‌ است‌. جشن‌ تکلیف‌ عبادی‌ روزی‌ است‌ که‌ انسان‌ مکلف‌ می‌شود و نماز می‌خواند. جشن‌ تکلیف‌ سیاسی‌ روزی‌ است‌ که‌ برای‌ اول‌ بار می‌رود نقش‌ خود را برای‌ انتخاب‌ یک‌ فرد، یا به‌ عنوان‌ نماینده‌ مجلس‌ یا به‌ عنوان‌ نماینده‌ در شورای‌ شهر یا به‌ عنوان‌ رئیس‌ جمهور ایفا می‌کند. اینها خیلی‌ باارزش‌ است‌.

قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، انتخابات را به دفعات مطرح کرده و ابعاد مختلف آن را مورد توجه قرار داده است . بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، حکومت و حق ولایت از آن خدای متعال است که آن را از طریق مردم برای سعادت و هدایت آنان در جهان به ودیعه گذارده است .

از منظر بنیان‌گذار فقید نظام مقدس جمهوری اسلامی، امام خمینی(ره)، مجلس شورای اسلامی یکی از قوای اصلی کشور است که جایگاه و اهمیت بسیار والایی دارد و در رأس تمام نهادهای کشور دانسته شده است. بر اساس اندیشه آن حضرت، اکثریت قاطع مسائل مهم کشور، وابسته به مجلس است و حداقل آنچه پس از دوران مشروطیت بر سر ملت مظلوم ایران آمده و این کشور اسلامی را دستخوش توطئه‌های بین‌المللی ساخته، ریشه در مجلس دوران ستمشاهی داشته است؛

حضرت امام (ره) در تبیین این مسئله و تشریح وضعیت مجلس شورای ملی در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی می فرماید: «ما دیدیم که اسلام و کشور ایران چه صدمات بسیار غم انگیزی از مجلس شورای غیر صالح و منحرف از بعد از مشروطه تا عصر رژیم جنایتکار پهلوی و از هر زمان بدتر و خطرناک تر در این رژیم تحمیلی فاسد (پهلوی) خورد و چه مصیبت ها و خسارت های جان فرسا از این جنایتکاران بی ارزش و نوکر مآب به کشور و ملت وارد شد . از بعد از مشروطه هیچ‌گاه به قانون اساسی عمل نشده .»

با این توضیحات مشخص می شود که چرا نخبگان سیاسی با مهم ارزیابی کردن مسئله انتخابات ،ضرورت مشارکت مردمی در هر چه باشکوه تر برگزار شدن آن را مورد تایید و تاکید خود قرار داده اند و بر اهتمام عمومی نسبت به امر خطیر انتخابات و گزینش کاندیدای اصلح تاکید دارند.

اهمیت انتخابات از دیدگاه حضرت امام خامنه ای:

مسأله ی انتخابات، مسأله ی بسیار مهم و اساسی و تعیین کننده ای است. اهمیت انتخابات از جهات گوناگونی است. یکی از آنها این است که نظام ما نظامی است متّکی به ایمان ها و عواطف و علایق مردم. اساساً سرِّ شکست ناپذیری این نظام این است که به مردم متّکی است. این چیز مهمّی است. اتّکای به مردم هم آسان به دست نمی آید و همه جا حاصل نمی شود. اگر یک سرِّ الهی در میان نباشد، توجّه نفوس و دلهای مردم هم ممکن نیست.

 

انتهای پیام/م.ر

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است