منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۹
شناسه خبر: 236984
گروه :خبر
image472974

خوی استکباری آمریکا و حمایت این کشور از تمامی جریان‌های سوء عالم بعنوان علت‌العلل و انگیزه اصلی ملت ایران اسلامی در سر دادن شعار مرگ بر آمریکا بوده است که تضاد عملکرد دولت آمریکا با منافع ملی ایران دلیل دیگری بر افزایش این شعارها است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ هر فرد مسلمان و هر دولت اسلامی، بر اساس منطق و آموزه های دینی، موظف به مقابله با ظلم و استکبار جهانی است.

خوی استکباری آمریکا و حمایت این کشور از تمامی جریان‌های سوء عالم بعنوان علت‌العلل و انگیزه اصلی ملت ایران اسلامی در سر دادن شعار مرگ بر آمریکا بوده است که تضاد عملکرد دولت آمریکا با منافع ملی ایران دلیل دیگری بر افزایش این شعارها است.

آمریکا که از ده‌ها سال قبل آشکارا و پنهان در قبال ایران سیاست‌های سلطه‌گرانه در پیش گرفته است در طول حیات سیاسی خود جنایات مختلفی را علیه ملت ایران مرتکب شده است که در زیر تنها به بخشی از این اقدامات اشاره می کنیم:

1) کودتاى ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ : کودتای ۲۸ مرداد نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران است. کودتا سبب سقوط حکومت ملی ایران و استمرار رژیم استبداد سلطنتی شد. این کودتا با دخالت دو دولت خارجی آمریکا و انگلستان صورت گرفت، آنها باید به‌طور رسمی از ملت ایران عذرخواهی کنند.

۲) شهادت دانشجویان در ۱۶ آذر ۱۳۳۲ : ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ ، سه تن از دانشجویان دانشگاه تهران به ضرب گلوله نیروهای گارد رژیم سرکوبگر شاه در خون خود غلطیدند. این واقعه تقریباً چهارماه بعد از کودتای امریکایی -انگلیسی علیه دولت قانونی وقت ایران اتفاق افتاد.

۳) حمایت و تحکیم پایه‏هاى حکومت استبدادى شاه‏

۴) تأسیس سازمان مخوف ساواک‏ : پهلوی دوم برای استحکام پایه‌های سلطنت خود بدنبال تشکیل سازمانی امنیتی بود تا مکملی برای ناکارآمدی‌های سازمان‌های جاسوسی‌باشد.تشکیل ساواک نتیجه‌ی شوم تلاقی این عطش قدرت با عوامل بین‌المللی بود .

۵) کشتار صدها تن از مردم در قیام خونین پانزدهم خرداد ۱۳۴۲ : در روز پانزدهم خرداد 1342، در بیشتر شهرها، درگیری، راه پیمایی، برگزاری جلسات و نیز سخنرانی بر ضد رژیم و اعتراض به دستگیری امام صورت گرفت که افزایش این اعتراض ها به درگیری ، قتل عام و زندانی شدن مردم انجامید..

۶) تحمیل قانون کاپیتولاسیون و تحقیر ملت بزرگ ایران‏

۷) تبدیل سفارت به لانه جاسوسى‏

۸) مصادره اموال ایران‏

۹) هجوم نظامى و واقعه طبس‏

۱۰) کودتاى نوژه‏ : کودتایی بود که چندی پس از به قدرت رسیدن  نظام مقدس جمهوری اسلامی توسط تنی چند از افسران ارتش شاهنشاهی با تمرکز افسران نیروی هوایی شاهنشاهی برای بازگرداندن شاپور بختیار و حذف امام خمینی و همچنین نابودی نظام نوپای جمهوری اسلامی طرح‌ریزی کرده بودند.

۱۱) چراغ سبز آمریکا به صدام براى حمله به ایران‏

۱۲) حمایت تسلیحاتى و اطلاعاتى آمریکا از صدام در ۸ سال جنگ تحمیلى‏ : رییس استخبارات نظامی عراق در زمان جنگ، طی مصاحبه ای در خصوص کمک های مختلف آمریکا به عراق گفت:اگر حمایت غرب نبود، صدام نمی توانست جنگ علیه ایران را آغاز کند و ادامه دهد.

 عضو شورای امنیت ملی امریکا در زمان ریگان، نیز معتقد است: آمریکا برای صدام حسین کاری کرد که تا آن روز برای هیچ یک از نزدیک ترین متحدان خود نکرده بود.

۱۳) تأمین سلاح‏هاى شیمیایى عراق علیه ایران‏

۱۴) حمله آمریکا به کشتى‏ها و سکوهاى نفتى ایران‏

۱۵) ساقط کردن هواپیماى مسافربرى ایران‏ : پرواز مسافربری شماره ۶۵۵ شرکت هواپیمایی که از تهران به مقصد دبی حرکت می کرد پس از توقف بین راهی در بندعباس به سمت دبی در حرکت بود که با شلیک موشک هدایت شونده ناو یو اس اس وینسنس متعلق به نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا بر فراز خلیج فارس سرنگون شد و تمامی ۲۹۰ سرنشین آن که شامل ۴۶ مسافر غیر ایرانی و ۶۶ کودک بودند، جان باختند. این جنایت از نظر میزان تلفات انسانی، هفتمین جنایت مرگبار هوایی تاریخ است.

۱۶) حمایت آمریکا از سازمان منافقین‏

۱۷) اعمال تحریم‏هاى ظالمانه علیه ایران‏

۱۸) تهاجم فرهنگى و جنگ نرم علیه ملت ایران‏

19) حمایت آمریکا از گروهک‏هاى تروریستى به‏ویژه در مرزهاى ایران‏

20) حمایت آمریکا از هر گونه فتنه و اغتشاش در سالهاى ۸۸، ۸۲، ۷۸

21) ترور دانشمندان هسته‏اى ایران‏ : ترس رژیم صهیونیستی و آمریکا از هسته ای شدن ایران تا حدی است که با رو آوردن به ترور و از بین بردن گنجینه های علمی انرژی اتمی قصد دارند تا پیشرفت های ایران را متوقف کنند .

و در پایان …

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است