منتشر شده در تاریخ: جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۵
شناسه خبر: 337212
گروه :خبر
hormoz

وزیر راه و شهرسازی در ادامه انتقادات به طرح مسکن مهر با بیان این‌که همواره از این طرح گلایه دارم، گفت: این طرح در حال حاضر همه را گرفتار خود کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ عباس آخوندی با اشاره به پیشرفت 93 درصدی پروژه‌های مسکن مهر تعداد واحدهای باقیمانده این طرح را 300 هزار اعلام کرد و افزود: 117 هزار مسکن مهر از مکان‌یابی مشکلات عمده‌ای دارند و در مراکزی هستند که فاقد متقاضی است.

وی با بیان این‌که 200 هزار واحد مسکن مهر متقاضی دارد که تکمیل و واگذاری بخشی از آنها برای سال آینده می‌ماند، اظهار کرد: مشکل اصلی مسکن مهر عمدتا به خدمات زیربنایی و روبنایی برمی‌گردد وگرنه در ساخت و ساز واحدها مشکلی وجود ندارد و کارها بر اساس برنامه‌ریزی پیش می‌رود. تامین خدمات زیرساختی مسکن مهر مانند آب، برق، تاسیسات، فاضلاب و … وظیفه وزارت راه و شهرسازی نیست که بخواهیم بر انجام آن متعهد شویم.

آخوندی با بیان این‌که همواره به مسکن مهر نقد دارم و از آن گله می‌کنم در بیان دلایل این رویه گفت: در انجام و اجرای چنین کارهایی که میلیونها نفر به آن وابسته‌اند، باید قبل از اجرا به فکر تامین زیرساختها و خدمات زیربنایی بود، اینجاست که جای نقد جدی دارد و در حال حاضر همه را گرفتار خود کرده است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به ارزیابی صورت گرفته در خصوص نیاز 5600 میلیارد تومانی مسکن مهر برای زیرساختها،‌ افزود:‌ اساسا چنین بودجه‌ای بودجه‌ای وجود ندارد و دولت توانایی پرداخت چنین مبلغی را ندارد.

آخوندی در ادامه با بیان این‌که بازپرداختهای مردم-در مسکن مهر- پول بانک است و نمی‌توان با آن زیرساختها را تامین کرد،‌ تصریح کرد:‌ تعهدات وزارت راه و شهرسازی در مسکن مهر با سرعت خوبی در حال انجام بوده و هیچ کارگاه ساختمانی نیز تعطیل نشده است. اما در مباحثی مانند زیرساختها و تامین آنها  وزارت راه و شهرسازی مسئولیت مستقیمی  ندارد.

وی با بیان” معتقدیم باید به فکر مردم باشیم” گفت:‌ همواره خود را به جای افرادی می‌گذارم که یک واحد مسکن مهر خریداری کرده‌اند و محل زندگی‌شان فاقد امکانات حداقلی برای زندگی است به همین دلیل نیز ساخت مدارس، کلانتری، مسجد و مراکز بهداشتی را در اولویت‌های وزارتخانه قرار داده‌ام.

وی همچنین از پرداخت مجدد متقاضیان مسکن مهری خبر داده که پروژه‌های آنها دیر شروع شده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است