منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۶
شناسه خبر: 223191
گروه :خبر
13940231000334_PhotoA

در حالی که پیش از این وزارت جهاد کشاورزی ایران اعلام کرد امسال گندم وارد نمی‌کنیم، رویترز گزارش داد ایران با برداشتن تعرفه واردات گندم و جو به واردات این محصولات چراغ سبز نشان داده است. وزارت کشاورزی آمریکا هم از نیاز ایران به واردات ۴ میلیون تن گندم خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، بر اساس اسنادی که این خبرگزاری مشاهده کرده است، ایران تعرفه‌ای را که برای جلوگیری از واردات گندم و جو در ماه جولای وضع کرده بود را لغو کرد.

به گزارش فارس،‌ فصل برداشت گندم و جو در ایران ازاردیبهشت تا تیرماه ادامه دارد و برای جلوگیری از واردات بی‌رویه و متضرر نشدن کشاورزان در داخل، معمولا واردات محصولات کشاورزی با سیاست تعرفه‌ای کنترل می‌شود.

اسنادی که توسط خبرگزاری رویترز مشاهده شده است، نشان می‌دهد، تعرفه واردات گندم در 6 سپتامبر و تعرفه واردات جو در 22 اگوست پایان یافته است.

دولت ایران، تعرفه  150 تومان برای واردات یک کیلوگرم گندم وضع کرده بود تا به نوعی واردات این محصول برای واردکنندگان به صرفه نباشد و کشاورزان داخل متضرر نشوند.

پیش از این دولت ایران گفته بود که تعرفه واردات گندم به مدت یک سال و برای جو تا 22 سپتامبر خواهد بود

این گزارش می‌افزاید، لغو تعرفه گندم و جو بر خلاف اعلامیه دولت ایران است که اعلام کرده بود نیازی به واردات گندم نداریم.لغو ممنوعیت تعرفه‌ای به نوعی چراغ سبز به واردات این محصول است.

ایران سومین کشور بزرگ خریدار گندم روسیه بعد از ترکیه و مصر است،‌ایران که در یک دهه گذشته در زمینه تولید گندم به خودکفایی رسید  یک دفعه به بزرگترین وارد کننده این محصول تبدیل شد اما با این وجود وزارت کشاورزی آمریکا که پیش از این میزان نیاز وارداتی ایران به گندم برای 2015-2016 را 6.3 میلیون تن پیش‌بینی کرده بود به 4 میلیون تن کاهش داد.

بر اساس این گزارش، ایران بزرگترین وارد کننده جو در جهان بعد از عربستان و چین است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است