منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
شناسه خبر: 178614
گروه :خبر
بعضیا میگن حجاب عکس حجاب

رخت زیبای آسمانی را خواهرم با غرور برسرکن نه خجالت بکش نه غمگین باش چادرت ارزش است .

در متون اسلامی رنگ یا مدل خاصی برای پوشش زنان توصیه نشده است ،بلکه حدود پوشش از نامحرم مطرح شده و این فرهنگ و آداب و رسوم ملل مختلف است که رنگ یا مدل این پوشش را تعیین می کند ، سوالی که به دنباله جواب آن هستیم این است که چادر مشکی عامل دلمردگی زنان هست ؟ آیا این سوال درست هست یا شبهه ای بیش نیست .

امام صادق (علیه السلام ) در جواب می فرمایند : پوشیدن لباس مشکی کراهت دارد مگر در 3 چیز : کفش وعمامه وکساء (کساء به لباس بزرگ مثل عباوچادر وامثال آن می گویند )

امام صادق (علیه السلام ) در پاسخ به پیراهن و کلاه مشکی پوشیدن می فرمایند : دلت را از گناه و آلودگی پاک نما وهر رنگی را که خواستی بپوش .

رنگ سیاه برای تعیین رنگها و حریمها بین خود و نامحرم مرزی عاقلانه ایجاد می کند ، در واقع سیاه نه ، درمقابل سفید بله درحالیکه رنگهای روشن توجه را به خود جلب می کنند ، رنگ سیاه این خاصیت را ندارند .

سیاه نقطه پایانی است . چادر مشکی یعنی پایان نگاه نامحرمان ، یعنی فراسوی پوشش جایی برای نفوذ نگاه ها و نیتهای ناپاک نیست ونشانگر ترک علاقه و انصراف نهایی و استعمال چادر سیاه فقط برای اوقات کوتاه است که زن در بیرون از خانه است.

فردی که لباس تیره ای را پوشیده خودش را نمی بیند که مثلا دیدن این رنگ او را دلمرده کند بلکه زن با پوشیدن این لباس خود احساس امنیت می کند زیرا توجه نامحرمان را از خود سلب کرده است . در عمل می بینیم دلمردگی و افسردگی نه تنها در خانمهای چادری بیشتر نیست بلکه کمتر هم هست .

در پایان این نکته را یادآور میشوم که اگر رنگ سیاه برای بشر اینقدر خطرناک بود چرا خداوند حکیم این رنگ را آفرید ؟

 

 

انتهای پیام /

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح ابلاغ الکترونیکی قضایی در میناب اجرا می شود هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر