منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۳۵
شناسه خبر: 182622
گروه :خبر
 

رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی ایران:

پیوند صورت در ایران امکانپذیر است

رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی ایران گفت: هر چند پیوند صورت در کشور به لحاظ تکنیکی امکانپذیر است، اما به دلیل مشکلات کار تیمی، هنوز موفق به انجام آن نشده‌ایم.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، محسن نراقی، در حاشیه برپایی پنجمین کنگره خاورمیانه ای راینولوژی و جراحی پلاستیک صورت با اعلام این مطلب افزود: پیوند صورت برای کسانی که بخش عمده‌ای از صورت خود را از دست داده‌اند، امکانپذیر است و می‌توان با بازسازی بافت‌های از دست رفته صورت، آسیب دیدگان را  به یک زندگی عادی بازگرداند.

وی ادامه داد: پروسه پیوند صورت شامل برداشت کامل بافت پوستی، عضلات، اعصاب، استخوان ها و عروق خونی از صورت فرد اهدا کننده‌ای که به لحاظ بالینی دچار مرگ مغزی شده، است.

به گفته رئیس پنجمین کنگره خاورمیانه ای راینولوژی و جراحی پلاستیک صورت، بسته به اندازه و وسعت آسیب یا ناهنجاری ایجاد شده در صورت فرد گیرنده پیوند، تیم جراحان با پیوند بافت ها شروع به بازسازی تخریب ها و نقایص صورت می‌کنند. به این ترتیب که هر بافت را باید به نقطه مشابه درگیرنده پیوند زد تا عملکرد به آن بافت بازگشته، صورت جدید، حیات خود را بازیابد.

وی با اشاره به اینکه این عمل جزو مشکل ترین اعمال جراحی ترمیمی در دنیاست که مدت عمل جراحی گاهی تا 20 ساعت به طول می‌انجامد، ادامه داد: انجام پیوند صورت نیازمند همکاری جراحان پلاستیک صورت؛ سر و گردن، فک و صورت؛ عروق؛ مغز و اعصاب و نیز متخصصان بیهوشی؛ شیمی درمانی؛ داخلی، فیزیوتراپی و روان شناس و چند تخصص دیگر است که با توجه به نبود انگیزه های فعالیت های بزرگ گروهی، هماهنگی تیم پزشکی برای این نوع عمل جراحی کاری دشوار است.

رئیس پنجمین کنگره خاورمیانه ای راینولوژی و جراحی پلاستیک صورت اظهار داشت: برخلاف تصور، حوزه جراحی پلاستیک تنها زیبایی نیست و این گونه اعمال جراحی نقش مهمی در ترمیم و بازسازی اعضای از دست رفته بدن به ویژه صورت در مواقع آسیب هایی همچون سوختگی ها، ضربات(تروما) ناشی از تصادفات به ویژه تصادفات با وسایل نقلیه که آمار آن نیز در کشور ما زیاد است، دارد.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت این موضوع، بخش عمده‌ای از سخنرانی های این کنگره به درمان و ترمیم ناهنجاری های صورت که ابعاد آن بسیار وسیع تر از زیبایی است، اختصاص یافته است.

 رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی ایران در مورد انواع خاصی از جراحی گوش و مدل های غیرعادی آن یادآور شد: اصولا این نوع جراحی در زمره  جراحی های زیبایی قرار نمی گیرد و در هیچ مرجع جراحی پلاستیک و زیبایی چنین نوع عملی به عنوان یک جراحی پلاستیک و زیبایی تعریف نشده، چون طبیعی‌ترین شکل اجزای صورت بهترین حالت آن است، بنابراین نباید آنها را از شکل طبیعی خارج کرد.

نراقی افزود: وظیفه ما جراحان فوق تخصص پلاستیک این است که ناهنجاری‌ها و موارد غیر طبیعی را به حالت طبیعی تبدیل کنیم نه اینکه شکل طبیعی را به شکل غیر طبیعی تغییر دهیم، چرا که زمانی که جزیی از چهره را از شکل طبیعی خارج می‌کنیم نه تنها زیبایی را به فرد اضافه نکرده‌ایم که زیبایی وی را نیز از بین برده‌ایم از طرف دیگر در تعریف زیبایی گفته می‌شود، باید بین اجزای صورت تناسب وجود داشته باشد تا چهره زیبا دیده شود.

پنجمین کنگره خاورمیانه ای راینولوژی و جراحی پلاستیک صورت” که با حضور متخصصانی از 27 کشور جهان در مرکز همایش های رازی تهران از روز جمعه 11 اردیبهشت ماه آغاز شده بود، روز یکشنبه ۱۳ اردیبهشت به کار خود پایان می دهد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان