منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲۳:۰۰
شناسه خبر: 311085
گروه :خبر
hormoz

شوخی ساده‌ای که با ریختن آب در داخل کفش‌ آغاز شده بود به درگیری و در نهایت انتقام آتشین با بنزین منجر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ساعت 19:40 مورخه 19 بهمن 94 فردی با لباس های شعله ور در آتش وارد محوطه بیمارستان … در خیابان مصطفی خمینی شد.

پرسنل بیمارستان با مشاهده صحنه، ابتدا اقدام به مهار این شخص بنام امان الله ( 45 ساله ) و در ادامه خاموش نمودن آتش کرده و فرد مصدوم جهت انجام اقدامات درمانی به اتاق عمل منتقل می شود.

همزمان با انتقال امان الله به داخل اتاق عمل، موضوع از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به کلانتری 113 بازار اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در بیمارستان، پرسنل بیمارستان عنوان داشتند که فرد مصدوم ( امان الله ) در زمانی که آنها مشغول خاموش کردن آتش لباس هایش بودند، دائما نام یکی از همسایگانش بنام «پیمان» را به عنوان عامل آتش سوزی معرفی کرده است.

مأموران کلانتری با شناسایی محل سکونت پیمان ( 23 ساله ) و امان الله در خانه ای قدیمی در منطقه پانزده خرداد به این محل رفته و در تحقیقات اولیه اطلاع پیدا می کنند که پیمان با تهیه مواد آتش زا در زمان خروج امان الله از داخل اتاق محل سکونتش واقع در زیرزمین اقدام به پاشیدن بنزین و به آتش کشیدن وی نموده است.

در مورخه 21 بهمن 94 به کلانتری 113 بازار اعلام شد که مصدوم آتش سوزی ( امان الله ) با وجود انجام اقدامات درمانی و به علت شدت سوختگی فوت نموده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای امور جنایی تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان اداره دهم با حضور در محل جنایت به تحقیق از اهالی پرداختند.

شاهدان صحنه به آتش کشیده شدن مقتول در اظهارات خود به کارآگاهان گفتند: همه چیز از یک شوخی شروع شد؛ متوفی اقدام به ریختن آب در داخل کفش های پیمان کرده بود و همین موضوع انگیزه درگیری اولیه پیمان با او شد اما قدرت جسمانی امان الله بیشتر از پیمان بود.

پس از پایان درگیری، پیمان از خانه خارج شد و امان الله نیز به خانه اش در اتاقی در زیرزمین رفت.

پس از گذشت دقایقی، پیمان با یک شیشه نوشابه خانواده پر از بنزین وارد حیاط شده و به طرف اتاق متوفی رفت.

در همین زمان امان الله از اتاق بیرون آمد و در حالیکه روی پله ها قرار داشت، پیمان بنزین را روی او پاشید و او را به آتش کشید.

در ادامه تحقیقات مشخص شد در حالی که اهالی ساختمان قصد کمک کردن به متوفی را داشته اما وی از شدت ترس و در حالیکه لباس هایش همچنان شعله ور بوده به سمت بیمارستان حرکت کرده است که همین موضوع باعث شعله ور شدن آتش و در نتیجه افزایش میزان سوختگی ها شده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به متواری شدن متهم از محل جنایت و بلامکان بودن وی، شناسایی مخفیگاه جدید متهم جهت دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت.

با بررسی سوابق پیمان مشخص شد که وی از مجرمین سابقه دار در زمینه موادمخدر است؛ لذا همزمان با انجام اقدامات ویژه پلیسی، هماهنگی های لازم نیز با پلیس مبارزه با موادمخدر انجام شد تا در صورت دستگیری متهم از سوی آن پلیس، پیمان جهت انجام تحقیقات در خصوص ارتکاب جنایت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گیرد .

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ اطلاع پیدا کردند که متهم در شهرستان ورامین به اتهام موادمخدر دستگیر و در آنجا خود را با هویت مجعول رضا غفوری معرفی کرده که در ادامه و با بررسی سوابق، هویت واقعی وی مشخص شده است.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده خاطرنشان کرد: برابر هماهنگی های قضایی بعمل آمده، متهم جهت انجام تحقیقات در خصوص پرونده قتل عمد و با قرار بازداشت موقت در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است