منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۸
شناسه خبر: 307712
گروه :خبر
81839988-70304920[1]

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت:پیش بینی می شود در سال جاری به علت افزایش بارش باران و همچنین استفاده از روش نوار تیپ برای آبیاری مزارع، 15 درصد تولید گندم در بستک رشد داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛شهرام کریم زادگان مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک در گفتگو با خبرنگار جهانگیریه اظهار کرد: پیش بینی می شود در سال جاری به علت افزایش بارش رحمت الهی و همچنین استفاده از روش نوار تیپ برای آبیاری مزارع گندم، 15 درصد تولید گندم در بستک رشد داشته باشد.

 

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک بیان کرد: در این شهرستان در سال زراعی جاری 250 هکتار زیر کشت گندم رفته است که تاکنون 80 هکتار آن توسط 12 دستگاه کمباین که اکنون در منطقه عمل درو را انجام می دهند برداشت شده است و تاکنون 330 تن گندم برداشت شده و تحویل مراکز خرید در بندرعباس گردیده و نیز پیش بینی می شود بیش از 1000 تن گندم در این مزارع برداشت شود و میانگین برداشت گندم از هر هکتار تقریبا 5/4 تن می باشد.

 

وی افزود: برداشت گندم از 20 فروردین در بستک آغاز شده و پیش بینی می شود تا 20 اردیبهشت ادامه پیدا کند و قیمت خرید تضمینی گندم نیز 1275 تومان برای هر کیلو می باشد.

 

کریم زادگان تصریح کرد: روستاهای لاور میستان، کمشک، ایلود، انوه و براشت مناطقی بودند که گندم کاران بستکی محصولات خود را کشت کردند.

 

وی افزود: 70 درصد مزارع گندم شهرستان در سال جاری با روش تحت فشار نوار تیپ آبیاری شدند و برای 30 درصد مابقی از روش آبیاری معمولی غرقابی استفاده شده است.

 

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بستک  خاطر نشان کرد: استفاده از روش آبیاری نوار تیپ برای اولین بار در سال جاری در شهرستان بستک استفاده شد که نوار تیپ بکار رفته 1800 کیلومتر می باشد که 50 درصد آن یعنی 900 کیلومتر، توسط جهاد کشاورزی به صورت رایگان و مابقی توسط خود کشاورزان خریداری گردید که هزینه متوسط پیاده سازی این روش برای هر هکتار به طور متوسط 2 میلیون تومان می باشد و از مزایای استفاده از روش آبیاری نوار تیپ کاهش مصرف آب و همچنین مصرف بهینه کود و سم می باشد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند