منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۹
شناسه خبر: 303919
گروه :خبر
images

مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد از آغاز برداشت گندم در این شهرستان خبرداد، و گفت: پیش بینی می شود امسال بیش از 46 هزار تن از مزارع گندم شهرستان حاجی آباد برداشت محصول صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهدی عباسپور مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان حاجی آباد در گفتگو با خبرنگار پیارم اظهار کرد: شهرستان حاجی آباد با دارا بودن 10 هزار 200 هکتار سطح زیر کشت گندم پیش بینی تولید بالغ بر 46 هزار تن یکی از مناطق مهم گندم خیز استان هرمزگان محسوب می گردد.

عباسپور اظهار داشت: از ارقام مهم گندم می توان چمران دو، شیرودی را نام برد که این شهرستان قطب تولید گندم می باشد، کار برداشت این محصول با تعداد تقریبی 50 دستگاه کمباین انجام می شود که از نیمه دوم فروردین شروع و تاپایان خرداد ماه ادامه دارد.

عباسپور یادآور شد: تعداد ناظرین بر داشت گندم 4 اکیپ که جمعا به تعداد 25 نفر از کارشناسان در برداشت گندم همکاری می کنند.

عباسپور، دغدغه اصلی کشاورزان برای سال های آینده مشکل کمبود آب عنوان کرد و افزود: کشاورزان زحمتکش محصولات خود را به سمت و سویی سوق دهند که از میزان آب کمتری استفاده نمایند از کاشت محصولاتی که آب بر هستند خودداری کنند و به کشت محصولاتی بپردازند که نیاز به آب کمتری دارند.

عباسپور بیان داشت: متولی خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان شرکت غله و خدمات بازرگانی و سازمان تعاون روستایی به عنوان می باشد خرید گندم مشخص شده است بانک کشاورزی با نرخ جدید تضمینی گندم و براساس مصوبه دولت با مشخصه افت مفید 2 و غیر مفید 4 برای گندم نان 12 هزار و 705 ریال و برای گندم دوروم 13 هزار و 68 ریال پرداخت می کند.

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند