منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۱
شناسه خبر: 350475
گروه :خبر
726363

مدیر جهاد کشاورزی میناب از پیش بینی برداشت 80 هزار تن هندوانه پائیزه در چهار هزار هکتار از مزارع زیر کشت هندوانه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد سالاری مدیر جهاد کشاورزی میناب در گفتگو با میناب جنوب با اعلام این خبر گفت: میزان سطح زیر کشت و پیش‌بینی برداشت هندوانه پائیزه در میناب نسبت به سال گذشته تغییری نداشته و پیش بینی می‌شود در هر هکتار از زمین‌های زیر کشت این محصول به طور متوسط 20 تن هندوانه برداشت شود..

مدیر جهاد کشاورزی میناب افزود: شهرستان میناب از نظر تولید هندوانه خارج فصل، خرما، انبه و صیفی‌جات رتبه نخست دارد و عمده محصول تولیدی کشاوران این منطقه به بازر های استان های همجوار و استان های تهران، آذربایجان شرقی و غربی و اصفهان ارسال می شود..

وی تصریح کرد: برگزاری کلاس و کارگاه‌های آموزشی ترویجی، توزیع نهاده‌های کشاورزی، آبیاری به موقع و نظارت مستمر کارشناسان و توصیه در جهت مبارزه با آفات و امراض و دفع علف‌های هرز و آبیاری قطره ای از اقدامات مهم جهاد کشاورزی است که به کشاورزان ارائه شده است.

سالاری مناطق عمده کشت این محصول را روستای چاه اسماعیل،زیارت مولا،چاه شیرین،تیرور ،گوربند، تلنگ ،هشتبندی،راونگ و زردتوجی عنوان کرد و بیان داشت: 80 هزار تن هندوانه پائیزه  در 4 هزار هکتار از مزارع زیر کشت هندوانه در این شهرستان برداشت می شود.

وی خاطر نشان کرد: فصل  کاشت هندوانه پائیزه  در میناب از ۱۰ شهریور آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد و زمان برداشت این محصول از ابتدای نیمه دوم آذرماه شروع و تا پایان آذر ماه می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی میناب گفت: شهرستان میناب با اقلیم مناسب و آب و هوای منحصر به فرد و خاک حاصلخیز، مستعد کاشت انواع محصولات خارج از فصل به ویژه صیفی جات و هندوانه است و یکی از شهرستان های تاکیم کننده  هندوانه شب یلدای استان  بشمار می رود.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است دولت توان تخصیص اعتبار به عمران و توسعه کشور ندارد/مسئولان استانی منتظر دریافت اعتبار از مرکز کشورنباشند قطب اقتصاد کشور فاقد بیمارستان تخصصی زنان/ پروژه بیمارستان جامع زنان هرمزگانی در کمای مطلق تعرفه های گمرکی بازبینی می شود/سهم درآمد بخش دریایی کشور۱۷ میلیارد دلار است جایگاه قانونی مناسبی برای صنعت دریایی وجود ندارد/ صنعت دریانوردی نیازمند تقویت از سوی نظام بانکی است