منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۸:۲۸
شناسه خبر: 267528
گروه :خبر
th

مدیر جهاد کشاورزی میناب با اشاره به پیش بینی عملکرد تولید 25 تن در هر هکتار از زمین های زیر کشت پیاز در مزارع میناب گفت: 75000 هزار تن محصول پیاز از زمینهای زیر کشت در میناب برداشت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ محمد سالاری ،رییس جهاد کشاورزی شهرستان میناب در گفتگو با خبرنگار اجتماعی میناب جنوب با بیان اینکه 3 هزار هکتار از زمین های مزارع میناب زیر کشت محصول پیاز قرار دارد گفت: 75 هزار تن محصول پیاز از زمین های مزارع میناب با عملکرد 25 تن در هر هکتار تولید می شود.

وی شهر هشتبندی ،تیرور ،تلنگ و راونگ را یکی از نقاط مهم تولید محصول پیاز در شهرستان میناب عنوان کرد .

سالاری، با اشاره به زیر کشت بودن 3500 هکتار از زمین های میناب با میزان تولید 78 هزارو 500 تن محصول پیاز در سال گذشته اظهار کرد: بدلیل اصلاح الگوی کشت سطح زیر کشت امسال کاهش یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی میناب با اشاره به کسب مقاوم اول این شهرستان در تولید محصولات خارج از فصل در استان هرمزگان گفت: برگزاری کلاس و کارگاه آموزشی و ترویجی ،اجرای سیستم آبیاری تحت فشار،رعایت صحیح کاشت و تغذیه به موقع و مناسب و همچنین مبارزه با آفات و بیماریها و علفهای هرز و دوره های آموزشی ترویجی بر مزیت تولید بهتر این محصولات موثر بوده است.

شروع فصل کاشت محصول پیاز از بیستم مهر ماه الی سی ام آبان ماه و فصل برداشت این محصول با توجه به رقم زود رس بودن بیستم دیماه امسال آغاز شده است.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امروز دفاع در سوریه دفاع از حقانیت دین اسلام است /تکفیری هابه دنبال تخریب چهره اسلام و خط رسول اکرم (ص) هستند حضور ۱۵ شرکت خارجی در دومین نمایشگاه طلا و جواهر کیش توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد