منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۷
شناسه خبر: 254237
گروه :خبر
index
 

مدیر زراعت جهاد کشاورزی هرمزگان :

پیش بینی برداشت ۶۰ هزار تن فلفل از مزارع هرمزگان

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت : سطح زیر کشت محصول فلفل در هرمزگان 3هزارو 880هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح 60هزارتن محصول برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از ندای ساحل؛سیدرضا امیری زاده مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان با اشاره به شرایط آب و هوای مناسب این استان گفت:بیشترین نقش را در تولیدات خارج از فصل از مانند انواع فلفل و  از جمله فلفل دلمه ای و قلمی دارد.

وی افزود:با توجه به سطح زیر کشت محصول فلفل در هرمزگان 3هزارو 880هکتار است و پیش بینی می شود از این سطح 60هزارتن محصول برداشت شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان اظهار کرد: به دلیل رعایت اصول فنی  و مبارزه با آفات، تولید امسال نسبت به سال گذشته 10درصد افزایش دارد و سال گذشته از سطح 4هزار هکتار زیر کشت 57هزارتن محصول برداشت شده است.

امیری زاده با بیان اینکه شهرستان های بندرعباس ، رودان و میناب مناطق عمده کشت فلفل در استان هرمزگان هستند، افزود: بخشی ازمحصولات تولید شده به کشور عراق صادر می شود ، فلفل تولید شده علاوه برنیاز داخلی استان به استانهای تهران ، اصفهان ، فارس وآذربایجان شرقی  ارسال می شود.

امیری زاده تصریح کرد: کشت پاییزه این محصول از اواخر مهرماه آغاز وتا پایان آبان ماه ادامه دارد و برداشت آن  از اول دی شروع می شود وتا اردیبهشت ادامه دارد.

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی