منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۶
شناسه خبر: 306618
گروه :خبر
n00232964-r-s-004

مدیرتعاون روستایی هرمزگان اظهار کرد: 13 هزارهکتار از اراضی استان سطح زیرکشت گندم قرار دارد که پیش بینی می شود بیش از 54 هزارتن محصول از سطح مزارع گندم این استان برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ سیروس اسدپور، با اشاره به آماده سازی 10 مرکز خرید گندم مازاد در استان هرمزگان گفت: شرکت غله و بازرگانی به عنوان متولی خرید گندم  بوده و شرکت های تعاونی روستایی نیز به عنوان مباشر شرکت غله کار خرید گندم را انجام میدهند.

 

 

اسدپور با بیان اینکه خرید گندم از نیمه فروردین آغاز و تا اواخر خرداد ماه ادامه دارد، افزود:13 هزارهکتار از اراضی استان سطح زیرکشت این محصول قرار دارد که  باعملکرد 4 تن در هکتاری این محصول استراتژیک پیش بینی می شود همچنین امسال افزون بر 54 هزارتن محصول از سطح مزارع گندم این استان برداشت شود.

 

 
وی افزود: بیشترین سطح زیرکشت با بیش از 11 هزار هکتار به شهرستان حاجی آباد اختصاص دارد و شهرستانهای رودان، میناب، بندرعباس، پارسیان، بندرلنگه و بستک در ردیف های بعدی قرار دارند.

 

 
اسدپور اظهار داشت: برای خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان 6 مرکز خرید در شهرستان حاجی آباد و 4 مرکز خرید نیز در سایر شهرستان های استان آماده شده است.

 

 
مدیرتعاون روستایی هرمزگان با بیان اینکه در راستای حمایت از کشت محصولات اساسی همه ساله محصول برداشتی از گندم زارهای هرمزگان با نرخ تضمینی از بهره برداران خریداری می شود، تصریح کرد: هر کیلوگرم گندم معمولی با افت مفید 4 درصد و غیرمفید 2 درصد 12 هزار و 705 رالو و گندم دوروم نیز 13 هزار و 68 رالو تعیین شده که در مقایسه با سال زراعی گذشته 10 درصدافزایش یافته است.

 

 
وی با اشاره به اینکه خرید تضمینی هر کیلوگرم جو در سال زراعی نیز 10 هزار و 28 رالر اعلام شده است، افزود: با افزایش قیمت مصوب گندم، انگیزه کار و تولید افزایش یافته به طوری که می تواند در افزایش تولیدات کشاورزی و رهایی از واردات محصولات کشاورزی نقش موثری داشته باشد.

 

 
اسدپور خاطرنشان کرد: تاکنون 1هزار و 300 تن گندم از کشاورزان خریداری شده و اتحادیه تعاون روستایی خلیج فارس با همکاری شرکت های تعاونی روستایی در شهرستان حاجی آباد گندم مازاد کشاورزان را خریداری می کنند.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان