منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۹
شناسه خبر: 184615
گروه :خبر
سیر بشاگرد
 

برداشت بهترین سیر خاورمیانه:

پیش بینی برداشت بیش از ۷۰۰ تن سیر در بشاگرد

رئیس جهاد کشاورزی بشاگرد قیمت هر کیلو سیر مرغوب این شهرستان را بین ۲ و نیم تا ۳ هزار تومان عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، محمد احمدی، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد در گفتگو با خبرنگار بشاگرد نیوز گفت: امسال بیش از ۱۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی شهرستان بشاگرد زیر کشت سیر رفته است و تولید در هر هکتار تقریبا ۶ و نیم تن است که پیش بینی می شود در سال جاری بیش از ۷۰۰ تن محصول سیر در شهرستان بشاگرد برداشت شود.

احمدی اظهار کرد: کشت سیر در شهرستان بشاگرد از مهرماه تا پایان آبان شروع می شود و برداشت این محصول از نیمه دوم اردیبهشت تا پایان خردادماه ادامه دارد.

وی  افزود: بهترین نوع سیر در بشاگرد سیر سرخ است و این رقم از سیر بهترین نوع در خاورمیانه به شمار می آید، سیر بشاگرد ۱۰۰ درصد ارگانیک بوده و از هیچگونه سم و مواد شیمیایی در تولید آن استفاده نمی شود.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان بشاگرد ادامه داد: سیر تو سرخ بشاگرد دارای عطر و طعم بی نظیری است و خواص درمانی فوق العاده بالایی دارد.

احمدی گفت: محصول سیر بشاگرد بیشتر در شهرستان های شرق هرمزگان و جنوب کرمان به فروش می رسد.

رئیس جهاد کشاورزی بشاگرد قیمت هر کیلو سیر مرغوب این شهرستان را بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان عنوان کرد.

احمدی در رابطه با ارسال این محصول به کشورهای خارجی گفت: یک نمونه از سیر ارگانیک بشاگرد به مسکو ارسال شده و کیفیت این سیر توسط دانشمندان روسی تایید شده و در حال رایزنی برای صادر این محصول به کشور روسیه هستیم.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی