منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۳
شناسه خبر: 304294
گروه :خبر
images - Copy

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب گفت: امسال۲ هزار ۵۰۸ تن گندم از ۸۳۶ هکتار سطح زیر کشت گندم در میناب برداشت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از خبرنگار اقتصادی میناب جنوب،سالاری محمدسالاری مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میناب افزود: گندم محصول استراتژی و غذای اصلی مردم بوده و با قیمت تضمینی خریداری می شود.

 

سالاری با بیان اینکه در سال گذشته از ۶۰۰هکتار سطح زیر کشت گندم در سطح شهرستان  ۱هزار و ۵۰۰ تن گندم برداشت شد گفت: امسال با توجه به دوره های آموزشی ترویجی عملیات زراعی توزیع بذر ۲ هزار و 508 تن گندم از ۸۳۶ هکتار سطح زیر کشت گندم در میناب برداشت می شود.

 

وی عملکرد تولید گندم در سال گذشته را ۲،۵تن در هر هکتار یادآور شد و بیان کرد: امسال با افزایش تولید محصول گندم با عملکرد تولید ۳ تن در هر هکتار برای امسال پیش بینی می شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی میناب علت افزایش سطح زیر کشت و یا تولید گندم در سطح شهرستان را خرید تضمینی گندم و شرایط آب و هوایی خوب در منطقه را دلیل بر این موضوع دانست و گفت: عمده کشت محصول گندم در روستاهای هشتبندی ،تیرور و کریان می باشد.

 

مدیر جهاد کشاورزی میناب با اشاره به کسب مقاوم سوم این شهرستان در تولید محصول گندم در استان هرمزگان گفت: برگزاری کلاس و کارگاه آموزشی و ترویجی در امر کاشت ،داشت و برداشت و مصرف بهینه نهادهای کشاورزی،نظارت مستمر کارشناسان از مزارع  و توصیه های فنی به کشاورزان،اجرای ۱۰ درصد سطح زیر کشت به روش ابیاری ،توزیع بذر اصلاح شده مخصوص منطقه گرم و مرطوب و بکار گیری روشهای کشت مکانیزه بر مزیت تولید بهتر این محصولات موثر بوده است.

 

فصل کاشت گندم از اوخر ابان ماه تا نیمه دوم اذرماه سال گذشته شروع و برداشت گندم از اواخر فرودین شروع و تا اواخر اردیبهشت امسال ادامه دارد.

 

انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است