منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۴
شناسه خبر: 238801
گروه :خبر
787181

براساس پیش بینی سازمان هواشناسی در مناطق مختلف غربی، شمالی و شرقی استان احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه وجود دارد که کارگروه امداد و نجات، راه و شریان های حیاتی و شهرداری در حالت آماده باش به سر می برند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، براساس اخطاریه سازمان هواشناسی،ناپایدار جوی از  روزهای سه شنبه۱۹ آبان  تا روز پنجشنبه در استان فعالیت دارند که موجب شدت بارش ، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان  رودخانه های فصلی ، وقوع تگرگ و کاهش دما خواهد شد

همچنین برای امروز با ورود سامانه بارشی برای استان افزایش ابر رگبار باران و رعد و برق ، افزایش لحظه ای سرعت باد، آبگرفتگی معابر کاهش دما پیش بینی می شود.

پیش بینی بارندگی شدید برای غرب و شرق هرمزگان از روز سه شنبه

 

تربانی، رئیس مرکز آگاهی و پیش بینی هواشناسی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به شرایط جوی استان طی روزهای آینده گفت: در حال حاضر سامانه بارشی در شهرستان های میناب و رودان در حال فعالیت است که میزان بارندگی ها در حد کمتر از 5 میلی متر است.

 

 

 

وی با بیان اینکه احتمال بارندگی در برخی از نواحی شرقی تا 15 میلی متر پیش بینی می شود، اظهار کرد: این سامانه امروز از شرق استان خارج می شود و سامانه جنوبی همراه با وزش باد، بارندگی شدید، سیلاب و مواج بودن دریا وارد استان می شود.

 

 

 

تربانی با اشاره به اخطاریه هواشناسی به ادارات و سازمانها افزود:در مناطق مختلف غربی، شمالی و شرقی استان احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه وجود دارد که شهرستان های بستک، پارسیان ، لنگه ، حاجی آباد، میناب و رودان در معرض بیشترین بارندگی قرار می گیرند که تا 50میلیمتر پیش بینی شده است.

 

 

 

وی تصریح کرد: شهرستان بندرعباس با آسمانی ابری است که احتمال بارندگی در ساعات بعدازظهر و شب شدید تر است.

آماده باش ستاد بحران هرمزگان برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارشها

 

صفا، مدیر کل ستاد بحران هرمزگان در گفتگو با هرمز با اشاره به آماده باش ستاد بحران در استان گفت: با شروع فصل بارش  متولیان امر مانند شهرداری، آب منطقه و راه ترابری درصدد برطرف کردن نقاط بحرانی و حادثه خیز می باشند که در این رابطه سه نقطه حادثه خیر در حال رفع مشکل است.

 

 

 

وی با اشاره به اخطاریه سازمان هواشناسی افزود: سامانه بارشی از غرب استان وارد می شود و از شرق خارج می شود.

 

 

 

وی با بیان اینکه 14 کارگروه در استان فعالیت دارد، خاطر نشان کرد:در حال حاضر 5 کارگروه مانند کارگروه امداد و نجات، راه و شریان های حیاتی و شهرداری در حالت آماده باش به سر می برند.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است