منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
شناسه خبر: 352522
گروه :خبر
34762

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر تاثیر سامانه ناپایدار فصلی تا پایان هفته جاری است که اغلب شهرستان های بشاگرد، جاسک و ارتفاعات استان را در بر می گیرد.

مجتبی حمزه نژاد، کارشناس سازمان هواشناسی استان هرمزگان در گفتگو با  شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به شرایط جوی استان و بارندگی ها طی روزهای اخیر گفت:بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر تاثیر سامانه ناپایدار فصلی تا پایان هفته جاری در جنوب شرق کشور است که سبب ناپایداری موقتی در برخی نقاط استان هرمزگان خواهد شد.

وی اظهار کرد:طی این مدت در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان بویژه مناطق شرقی، شمالی و مستعد مرکزی استان رشد ابر، رگبار موقتی باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش بینی می شود.

حمزه نژاد با بیان اینکه  احتمال افزایش سرعت باد و گردوخاک در ساعات بعدازظهر دور از انتظار نیست،افزود: در روزهای آینده نوسانات دمایی تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهد داشت و دریای عمان و تنگه هرمز متلاطم پیش بینی می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی استان هرمزگان با اشاره به میزان بارندگی هادر استان تصریح کرد:شهرستان حاجی آباد با 4/5 میلی متر بارش شاهد بیشترین میزان بارش در استان بوده همچنین سردشت بشاگرد دو میلی متر و رودان نیز هشت دهم میلیمتر باران باریده است.

وی با بیان اینکه بارندگی ها در بندرعباس پراکنده بوده است،تاکید کرد:بارندگی هها اغلب به سمت حومه مرکزی کشیده شده که در مناطق شهرک راه آهن، ایسین  و تازیان شاهد بارش باران در روز گذشته بوده ایم.

کارشناس سازمان هواشناسی تاکیدکرد: منشا بارش های تابستانی در استان تاثیرات بادهای موسم هند است که اغلب شهرستان های بشاگرد، جاسک و ارتفاعات استان را در بر می گیرد و در برخی از مواقع به سمت مرکز استان کشیده می شود.

حمزه نژاد با اشاره به نوسانات دمایی استان خاطرنشان کرد:بیشینه و کمینه دمای بندرعباس بین 30تا 35درجه سانتیگراد می باشد و شهرستان بستک با دمای 43درجه گرمترین و حاجی آباد با 19درجه سانتیگراد خنک ترین نقاط استان گزارش شده است.

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی