منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۱
شناسه خبر: 281131
گروه :خبر
13941122000679_PhotoA

تروریست‌های داعش مانع از خروج مردم شهر «الباب» در استان حلب، می‌شوند؛ این در حالی است که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت به یازده کیلومتری شهر رسیده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، مردم شهر «الباب» به عنوان دومین شهر بزرگ استان حلب، این روزها از سوی تروریست‌های داعش به گروگان گرفته شده‌اند، یا باید به اجبار در کنار آن‌ها با ارتش سوریه بجنگند یا به عنوان سپر انسانی مقابل گلوله‌ها قرار گیرند.

از زمان آغاز پیشروی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در استان حلب، افراد بین 14 تا 40 باید به طور اجباری به جنگجویان داعش بپویندند و فقط افراد پیری که مریض هستند یا کسانی که مجوز خروج از «پلیس اسلامی» شهر را داشته باشند، می‌توانند شهر  را ترک کنند.

بسیاری سعی دارند به طور مخفیانه از شهر فرار کنند، اما فقط تعداد کمی از آن‌ها موفق به این کار می‌شوند که آنان هم باید از مناطق صعب‌العبور با درد و رنج فراوان صورت بگیرد.

«رنا» دختر 10 ساله اهل «الباب» که با خانواده‌اش توانسته از شهر فرار کند و خود را به مرز ترکیه برساند، به رادیو «روزنه» (وابسته به معارضان) می‌گوید: از دست داعش فرار کردیم و تلاش داریم وارد ترکیه بشویم، اما هنوز نتوانسته‌ایم. ترکیه مرز را بسته است.

 تروریست‌های داعش پیرامون شهر را با موانع بسته‌اند؛ مخصوصا سمت منتهی به شهر «الراعی»، شهری که دروازه ترکیه محسوب می‌شود.

سکونت اجباری مردم شهر الباب، از سوی داعش، در حالی است که نیروهای دولتی سوریه و مقاومت در قالب عملیات «نصر» حلب، پس از تسلط بر روستای «عیشه» به 11 کیلومتری شهر الباب رسیدند.

تا رسیدن به این شهر، ارتش سوریه صرفا دو روستا و یک شهرک دیگر مقابل خود دارد؛ روستاهای «ابوطلطل» و «البطوشیه» و شهرک «تادف».

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است