منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۹
شناسه خبر: 250403
گروه :خبر
13940914000660_PhotoA

وزارت دفاع روسیه به دولت آمریکا پیشنهاد داد برای اثبات تجارت نفت دولت ترکیه با تروریست‌های داعش از تصاویر ضبط‌شده در پهپادهای خود استفاده کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سخنگوی وزارت دفاع روسیه امروز از پیشنهادی تازه برای دولت آمریکا در جهت اثبات تجارت پرسود ترکیه با داعش در خریدوفروش نفت سوریه خبر می‌دهد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در پیشنهادی که به دولت آمریکا داده است از این کشور خواسته برای رهگیری نقش دولت ترکیه در حمایت مالی و ارتباط با تروریست‌های گروه داعش از پهپادهای خود استفاده کند.

به گفته «ایگور کوناشنکوف»، درصورت تمایل دولت آمریکا به بررسی نقش ترکیه در حمایت از تروریسم تکفیری و ایجاد ناامنی در سوریه، پنتاگون همه امکانات لازم برای انجام عملیات شناسایی و نظارت نامحسوس را در اختیار دارد.

روز چهارشنبه هفته پیش، وزارت دفاع روسیه با ارائه مجموعه‌ای از تصاویر ماهواره‌ای اقدام به اثبات ادعای خود مبنی بر همکاری پنهان دولت رجب اردوغان با گروه داعش کرد. بنابر اعلام این نهاد، در یک مقطع زمانی، بالغ بر 200 هزار بشکه نفت توسط حدود هزار و 722 کامیون به یک کشور ثالث حمل شده‌اند.

سرلشکر کوناشنکوف امروز (شنبه) در یک نشست رسانه‌ای در ادامه پیشنهاد خود گفت: «اگر تصاویر ماهواره‌ای ارائه شده توسط روسیه برای همکاران آمریکایی ما در کاخ سفید کافی نیست، توصیه می‌کنیم حداقل به تصاویر ضبط‌شده توسط دوربین‌ پهپادهای خود اعتماد کنند، که اتفاقاً تعداد آنها در مرزهای مشترک ترکیه و سوریه سه‌برابر شده است.

این مقام نظامی فدراسیون روسیه در ادامه با اشاره به برخورداری پرنده‌های بدون سرنشین آمریکا از پیشرفته‌ترین سامانه‌های شناساییِ تصویری با توان ضبط کوچکترین جزئیات، بر وجود فناوری نظارت ماهواره‌ای در نیروهای نظامی ایالات متحده تأکید کرد.

نیروی هوایی ترکیه با دستور دولت این کشور در تاریخ 24 نوامبر (3 آذر) اقدام به انهدام یک فروند جنگنده سوخو-24 روسیه در حریم هوایی سوریه کرد. این درحالی بود که ارتش روسیه از مدتی پیش در تاریخ 30 سپتامبر سال جاری (8 مهر) با کسب اجازه از دولت قانونی بشار اسد توانسته بود به پیشرفت‌های چشمگیری در نابودی مواضع گروه تروریستی داعش در سوریه دست یابد. عملیات نیروی هوایی روسیه در مقابله با داعش، که از همان آغاز با واکنش‌های منفی آمریکا و متحدان منطقه‌ای آن مواجه شد، همچنان ادامه دارد و کماکان با افزایش پیشروی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت مردمی در برابر جریان تروریسم تکفیری روبرو است.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی