منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۱۷
شناسه خبر: 191338
گروه :خبر

در حالی جنگنده های عربستان سعودی حملات هوایی و بمبارانهای خود را شب گذشته به صنعا پایتخت افزایش یمن دادند که نیروهای ارتش یمن پیشرویهایی در خاک عربستان سعودی داشتند و یکی از پایگاههای نظامی جیزان را هدف موشکهای خود قرار دادند و شبکه مخابرات این منطقه را منهدم کردند و در منطقه صامطه واقع در غرب صبیا نیز درگیریهای شدیدی با نیروهای عربستانی داشتند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، نیروهای یمنی ۱۰ کیلومتر از خاک عربستان را به تصرف درآوردند.
به گزارش پایگاه اینترنتی حصاد الیوم، در حالی جنگنده های عربستان سعودی حملات هوایی و بمبارانهای خود را شب گذشته به صنعا پایتخت افزایش یمن دادند که نیروهای ارتش یمن پیشرویهایی در خاک عربستان سعودی داشتند و یکی از پایگاههای نظامی جیزان را هدف موشکهای خود قرار دادند و شبکه مخابرات این منطقه را منهدم کردند و در منطقه صامطه واقع در غرب صبیا نیز درگیریهای شدیدی با نیروهای عربستانی داشتند.

گزارشها حاکی است نیروهای ارتش یمن در مرزهای یمن و عربستان سعودی با پیشروی در خاک عربستان ده کیلومتر از خاک این کشور را به تصرف درآوردند و به سمت منطقه صبیه در حال پیشروی هستند. همچنین موشکهای ارتش یمن شبکه مخابرات پایگاه المحازیف در نجران را هدف قرار دادند.

از سوی دیگر نیروهای انصار الله یمن و کمیته های مردمی توانستند منطقه الیتمه وابسته به استان الجوف، را پس از درگیریهای شدید از دست افراد مسلح حزب الاصلاح و هواداران عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی یمن خارج کنند و این منطقه را به طور کامل به تصرف درآورند.

عربستان سعودی تروریستها را به این منطقه اعزام کرده بود و از آنها حمایتهای مالی و تسلیحاتی می کرد.

ارتش یمن: ساخت موشکهای زلزال
مرکز صنایع دفاع ارتش یمن از سامانه موشکی بومی این کشور موسوم به زلزال خبر داد. این مرکز از در اختیار داشتن سامانه موشکی پیشرفته ای موسوم به «النجم الثاقب ۱ » و «النجم الثاقب ۲ » خبر داد . این موشکها پایگاههای نظامی و مراکز ارتش عربستان سعودی را در نجران و عسیر و جیزان هدف قرار خواهد داد.

حملات کور جنگنده های سعودی به شهر الحدیده
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین ،جنگنده های رژیم سعودی بیش از ده حمله کور به مرکز شهر الحدیده یمن انجام دادند. تروریستهای گروه القاعده چندین موشک و گلوله توپخانه به سمت شهرکهای مسکونی در منطقه خور مکسور و العریش استان عدن شلیک کردند.

سفیر یمن در سازمان ملل متحد گفت: مذاکرات تحت رهبری سازمان ملل متحد با هدف پایان دادن به درگیری ها در یمن که فقیرترین کشور خاورمیانه به شمار می رود ۱۴ ژوئن در ژنو آغاز خواهد شد. فرستاده سازمان ملل متحد در یمن در شورای امنیت سازمان ملل متحد از حضور دولت مستعفی یمن در مذاکرات صلح در ژنو خبر داد و با این حال اعلام کرد حوثی ها تاکنون حضور خود را تایید نکرده اند.این نشست قرار است ۱۴ ژوئن برگزار شود.

به گفته دیپلمات ها، اسماعیل ولد شیخ به صورت موقت تصمیم گرفته است این مذاکرات بین طرف های درگیر در مناقشه یمن ۱۴ ژوئن در ژنو آغاز شود.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
آغاز رزمایش پدافند غیرعامل در شرق هرمزگان برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل در میناب/ تصاویر برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است