منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۴۵
شناسه خبر: 276163
گروه :خبر
IMG_3060

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به توسعه 90 درصدی فرودگاه هندورابی،اظهار کرد: هم اکنون زیر ساخت های فرودگاه به اتمام رسیده و طرح جامع نیز مراحل تصویب را طی می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، علی اصغر مونسان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در نشست خبری که با سرمایه گذاران جزیره کیش داشت از ماکت طرح 1404 کیش با عنوان شهر هوشمند رونمایی کرد.
مونسان با بیان اینکه طرح اصلی و پوسته خارجی این شهر آماده شده و سرمایه گذاران می توانند با داشتن طرح اولیه به سرمایه گذاری در آن اقدام کنند، گفت: منطقه آزاد کیش دارای ویژگی های خاصی است و در این شهر هوشمند هفت تمدن بزرگ دنیا در آن بارگذاری شده و همراه با پروانه ساخت و شاخصه های اقتصادی در اختیار سرمایه گذاران قرار داده می شود.

وی با اشاره به ابنکه حجم سرمایه گذاری در این طرح 4 میلیارد دلار است،اظهار کرد: با وجود سختی های اقتصادی و تمامی سختگیری ها و برخوردهای برخی سازمان ها در درون و بیرون مجموعه توانستیم فعالیت های خود در بخش های زیربنایی را توسعه دهیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افزود: فعالیت های زیربنایی مانند ساخت یک پارک نیست که نمود ظاهری داشته باشد اما از موارد ضروری برای زندگی مردم است.
مونسان با بیان اینکه یک عقب ماندگی در درآمد داشته ایم اما تلاش کرده ایم تا متوقف نشویم اظهارکرد: در سال گذشته تنها 30 درصد از چک های ما وصول شد و تا به امروز در سال جدید تنها 11 درصد از چک های خود را وصول کرده ایم.
400 میلیارد تومان حجم پروژه های انجام شده ای است که مونسان از آن یاد کرد و افزود: در حال حاضر نیز 700 میلیارد تومان طرح و پروژه در حال اجراست و برای برنامه های آینده که در دست مطالعه و بررسی است از بسته سرمایه گذاری یک هزار میلیارد تومانی باید بهره گرفت.
وی با تاکید بر اینکه تامین مالی چنین حجم سرمایه گذاری در شرایط اقتصادی ویژه ای که بر کشور و جزیره کیش حاکم بود کار بسیار دشواری بوده است و جزیره کیش نسبت به داخل کشور از وضعیت مطلوبتری برخوردا بود است بیان کرد: دو سال پیش در جزیره کیش وضعیت برق به نقطه سر به سر رسیده بود لذا تلاش شد تا با افزایش توان نیروگاه یک مشکل کاهش یابد و با ساخت نیروگاه دوم که آماده بهره برداری است همچنین  در صورت تامین گاز می تواند 30 مگاوات برق و 5 هزار متر مکعب آب شیرین در حال حاضر به کانال شهری انتقال دهد جزیره کیش از نظر آب و برق مشکلی نخواهد داشت.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه نیروگاه دوم در جنوب جزیره کیش واقع شده و توان واقعی آن تولید یکصد مگا وات برق و 20 هزار متر مکعب آب شیرین است تاکید کرد: اتصال این دو نیروگاه می تواند یک سیستم سراسری برای کیش ایجاد کند تا از خاموشی های احتمالی در صورت مشکل در یکی از نیروگاه ها جلوگیری شود.
وی اضافه کرد: با وجود این نیروگاه در جنوب جزیره کیش، سرمایه گذاران نیاز به دریافت برق از نیروگاه شماره یک نداشته و به این ترتیب هزینه های دریافت انشعاب و هزینه های برق برای آنان به شدت کاهش می یابد.
وی با اشاره به اینکه در حوزه شهری و زیربنایی از خطرات عبور کرده و به نقطه ثبات رسیده ایم گفت: با توجه به اینکه جزیره کیش شهری توریستی است تلاش شده است تا پروژه های اجرا شده طراوت را به حوزه شهری بازگرداند و در رقابت به کشورهای منطقه از جذب گردشگران عقب نمانیم و با توسعه گردشگری دریایی، گردشگری تنها به کیش محدود نشود.
رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش توسعه گردشگری در جزیره هندورابی و جزایر فارور کوچک و بزرگ را در راستای گسترش گردشگری جزیره کیش بیان کرد و افزود: همزمان با افزایش توسعه زیر ساخت ها در جزیره کیش، فعالیت های زیر ساختی در جزیره هندورابی نیز آغاز شده و علی رغم ممانعت های مختلفی که در این مسیر صورت گرفته است و بخش نامه هایی که تلاش شده تا برگردانده شود فعالیت ها در وضعیت مناسبی قرار دارد.
وی به توسعه فرودگاه هندورابی، که تا کنون 90 درصد از مراحل پیشرفت را طی کرده است اشاره کرد و یادآور شد: به موازات طرح جامع موله های اول توسعه را به نتیجه رساندیم و هم اکنون زیر ساخت های فرودگاه به اتمام رسیده و طرح جامع نیز مراحل تصویب را طی می کند.
وی با تاکید بر اینکه با وجود قوانین مناطق آزاد همچنان برخی قوانین محدود کننده از سوی دستگاه هایی که قوانین مناطق آزاد را برنمی تابند در توسعه بخش های مختلف جزیره و جزایر تابعه محدودیت ایجاد می کنند متذکرشد: مقایسه جزیره کیش با مناطقی همچون جبل علی و دیگر مناطق آزاد دنیا مقایسه ای عادلانه و منصفانه ای نیست و باید همین قانونی که ما داریم بازتر و آزاد تر باشد زیرا ما برای اجرای برخی طرح ها ماهها با مشکلات فراوانی درگیر بودیم.
وی با بیان اینکه طرح های مورد نظر به بخش های فرودگاهی، زیربنایی، بندری، عمران شهری و هندورابی تقسیم شده است اظهار کرد: 27 پروژه در دو سال گذشته با حجم سرمایه گذاری 400 میلیارد تومان به اجرا رسیده و 29 طرح با هزینه 700 میلیارد تومان در حال اجراست که لایروبی اسکله 12 هزارتنی برای پهلوگیری کشتی های تا 15 هزار تن و گسترش پایانه مسافری برای حضور چهار و نیم میلیون مسافر که پس فرودگاه امام خمینی (ره) دومین فرودگاه بین المللی بزرگ در کشور است از جمله طرح هایی است که در سال 95 به بهره برداری خواهد رسید.
بازسازی باند جنوبی فرودگاه و تعریض باند از دیگر اقداماتی است که در فرودگاه کیش در حال انجام است که در صورت گسترش عرض باند فروگاه هواپیمای غول پیکر همچون A380 امکان فرود در این فرودگاه را خواهند داشت.
مونسان همچنین از تصفیه آب فاضلاب کیش در تصفیه خانه ده هزار متر مکعبی برای استفاده فضای سبز شهری اشاره کرد و گفت: با تصفیه آب فاضلاب که در حد بالایی با بهره گیری از عملیاتUV تصفیه می شود می توان از این آب حتی برای مصارف غیر شرب استفاده کرد اگر چه ما همچنان به آب تصفیه شده برای فضای سبز نیاز داریم.
اجرای پروژه تصفیه خانه فاضلاب ده هزار متر مکعبی، عملیات تکمیلی برج مراقبت، لایروبی بندرگاه و ساخت اسکله 12 هزار تنی، باغ راه ایرانی، ترمینال مسافری فرودگاه، پارک سیمرغ، پارک شهر، پارک خانواده، استخر المپیک، نصب 40 نماد شهری، طرح موج شکن بندر، ساخت پژوهشکده، احداث پارک گلستان در منطقه صفین، ایجاد نیروگاه دوم برق در جنوب کیش، تجمیع دکل های مخابراتی، نصب آب شیرین کن و دستگاه های اعلام و اطفاع حریق در بندرگاه، ساخت مصلی بزرگ کیش، ساخت فرهنگسرای بزرگ در کنار مصلی، احداث موزه، اجرای طرح بازسازی پلاژ بانوان، از جمله طرح هایی است که با حجم 400 میلیارد تومان در دو سال گذشته اجرایی شده که برخی از این طرح ها به اتمام رسیده و برخی در سال 95 به بهره برداری خواهد رسید.
اجرای طرح های بندرگاه و باند فرودگاه هندورابی، طرح باز زنده سازی منطقه صفین کیش، پروژه بزرگترین مجموعه فرهنگی کشور با نام آوای کیش با چندین سالن سینما و تئاتر و مرکز همایش 2500 نفری، کیش 1404 و ایجاد شهر هوشمند، پارک ابی رویایی کیش، ایجاد 38 هتل، 10 بازار ، مسکن سبز با یک هزار و 400 واحد مسکونی غیرقابل تفکیک و غیر قابل واگذاری که به سازمان ها و نهادها و ادارت و صاحبان صنایع و فعالان اقتصادی برای اسکان کارکنان و پرسنل واگذار خواهد شد، ایجاد کارگو سنتر، ساخت آب نمای موزیکال، از طرح های در حال اجرا و یا در دست مطالعه است که مدیرعامل سازمان منطقه کیش به آن ها اشاره کرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه آمار در ارتباط با وضعیت جمعیتی، اشتغال، صادرات و واردات و فعالیت های اقتصادی صورت گرفته در دو سال گذشته پرداخت.
پس از پایان نشست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و سرمایه گذاران حاضر در جلسه از ماکت کیش 1404 و پروژه های تکمیل شده و در حال اجرا بازدید کردند.
این نشست با حضور معاون توسعه مدیریت و امور مجلس شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و معاونان سازمان و سرمایه گذاران جزیره کیش در مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

 

 

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی