منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۷:۱۸
شناسه خبر: 217112
گروه :خبر
13931223000588_PhotoA

رییس جمهور گفت: اینکه این ملت بدون هیچ حامی خارجی در دنیا توانست صرفا با اتکا بر توان داخلی و با تبعیت از رهبر خود به پیروزی دست یابد، نشان دهنده آن است که لطف و عنایت خدا همواره بر سر این ملت تداوم داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار خانواده شهیدان قمی که 4 عضو خانواده خود را در دوران دفاع مقدس و مادر خود را نیز در حادثه به شهادت رساندن حجاج ایرانی در سال 66 تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده بودند، اظهار داشت: شما خانواده بزرگ و پرافتخاری هستید که 5 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اید.

وی گفت: این ایمان و اعتقاد پدر و مادر شما بود که چنین فرزندانی تربیت کرد که همه آنها، چه آنها که شهید شدند و چه شما که در کنار ما هستید، مایه خیر و برکت برای عامه مردم بوده اید. شما عالم و خادم به ملت و علاوه بر اینها صابر هستید و اجر شهادت برای شما هم ثبت خواهد شد.

روحانی با تاکید بر اینکه همگان باید برای پاسداری و ادامه راه و مسیر شهدا تلاش کنند، خاطر نشان ساخت: ملت ایران چه در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن و از جمله در سال های اخیر در مصاف خود با دنیا بر سر دفاع از حقوق خود در زمینه هسته ای تنها بود و هیچ پشتوانه ای نداشت و پیروزی این ملت در همه مصاف ها با مستکبرین نشانه آن است که همواره از عنایت و لطف خدا بهره مند بوده است.

رییس جمهور با بیان اینکه ملت ایران با تبعیت از امام راحل و مقام معظم رهبری، به تنهایی در دفاع مقدس و در مذاکرات هسته ای در برابر تمام دنیا ایستاد و به پیروزی رسید، گفت: اینکه این ملت بدون هیچ حامی خارجی در دنیا توانست صرفا با اتکا بر توان داخلی و با تبعیت از رهبر خود به پیروزی دست یابد، نشان دهنده آن است که لطف و عنایت خدا همواره بر سر این ملت تداوم داشته است.

شهیدان حسن، علی و ولی الله 3 فرزند مرحوم حاج حسین قمی و شهید وحید قمی فرزند شهید حسن قمی، در جبهه های حق علیه باطل به فیض شهادت نائل آمدند.

حسن قمی در شهریور سال 59 به عنوان فرمانده سپاه بوکان از سوی ضدانقلاب به شهادت رسید و پس از وی برادرش علی در همان سال 59 و در حصر آبادان به فیض شاهد نائل آمد. پس از این دو برادر، شهید وحید قمی فرزند شهید حسن قمی نیز در سن 15 سالگی در منطقه پیرانشهر به شهادت رسید. ولی الله قمی سومین فرزند مرحوم حاج حسین قمی نیز در سال 67 به فیض شهادت نائل آمد. همچنین مادر خانواده نیز در سال 66 و در فاجعه کشتار حجاج بیت الله الحرام به شهادت رسید

حجت الاسلام محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری و محمد قمی که چندین دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده است، فرزندان دیگر مرحوم حاج حسین قمی هستند.

در این دیدار که حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری و حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید نیز حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی دکتر روحانی به خانواده این شهیدان تقدیم شد.

اهالی محل پس از خروج روحانی از منزل شهیدان قمی به استقبال رییس‌ جمهوری رفته و برای دولت تدبیر و امید آرزوی موفقیت کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است