منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۰۲ شهریور ۱۳۹۵ - ۷:۵۴
شناسه خبر: 347623
گروه :خبر
photo_2016-08-22_15-08-45
 

فاجعه زیست محیطی با مرگ آهسته آبزیان؛

پیدا شدن یک دلفین در ساحل جاسک+ تصویر

لاشه یک دلفین مرده در ساحل روستای کوه مبارک شهرستان جاسک پیدا شده است براین اساس در چند سال اخیر بیش از 72 دلفین در این روستا به گل نشسته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مکران نیوز ؛ روز گذشته لاشه مرده یک دلفین در ساحل روستای کوه مبارک شهرستان جاسک پیدا شده که از در چندین سال گذشته پیش از  ۷۲ دلفین بی جان در این ساحل این روستا به گل نشستند.

وجود آلودگی های فراوان در خلیج فارس و از همه مهمتر تور های صیادی سرگردان در خلیج فارس می تواند قاتلی باشد برای تمام آبزیان دریا اگر چه این روز شیلات هرمزگان و شهرستان ها با ارائه گزارش های عملکردی مبنی بر صید بیش تر بر خود می بالند و چندان برنامه منسجمی برای حفاظت و صید پایدار ندارد که برای اثبات این مدعا به کوچک تر شدن سفره های صیادان و بیکاری آنها می توان اشاره کرد.

از طرفی این نوع دلفین که به نظر می رسد با توجه پوسیدگی که چند هفته قبل به گل نشسته است احتمالاً دلفین نواری می باشد که یکی از گونه های در معرض خطر می باشد. که البته در سال ۸۶ در ساحل همین روستای کوه مبارک ۷۲ دلفین به گل نشستند.

مرگ تدریجی این گونه های کمیاب می تواند زنگ خطری از حیات در خلیج فارس باشد که علاوه بر این ها حضور کشتی های صیادی صنعتی چینی ها که سفره های صیادان جاسکی را قاپیده است همت مسئولین و متصدیان و برنامه ریزان باید فکری اساسی به ذخایر خلیج فارس کنند.

photo_2016-08-22_15-08-45

 

photo_2016-08-22_15-08-21

 

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *




تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
امام سجاد (ع)چراغ فروزان راه مردم است کودک کشی و نسل کوشی در یمن یک رخداد ظالمانه است دشمن در پی سلب معیار ما می توانیم از ملت ایران است/اقدامات انتظامی پلیسی باشد نه پلیس بازی خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان