منتشر شده در تاریخ: چهارشنبه ۰۹ دی ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۹
شناسه خبر: 261424
گروه :خبر
hormoz

رئیس جمهور روسیه در پیام تبریکی به همتای آمریکایی خود به مناسبت فرارسیدن سال نو میلادی خواهان همکاری میان دو کشور به منظور پاسخ دادن به چالش های بین‌المللی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در پیام تبریک خود به باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا به مناسبت فرا رسیدن سال نوی میلادی بر نقش مسکو و واشنگتن در تضمین امنیت جهانی تاکید کرد.
بر اساس بیانیه‌ای مطبوعاتی که امروز (چهارشنبه) از سوی کاخ کرملین منتشر شد، پوتین در این پیام به اوباما تصریح کرد: سال 2015 نشان داد که روابط میان روسیه و آمریکا یکی از فاکتورهای کلیدی در تامین امنیت بین‌المللی است .

در ادامه این بیانیه کرملین تصریح شد: رئیس جمهور روسیه همچنین ابراز اطمینان کرد که روسیه و آمریکا با سازماندهی مذاکرات سازنده و همکاری در راستای منافع یکدیگر می‌توانند به طور موثر با چالش‌ها و تهدیدهای جدید مقابله کرده و به منظور حل‌وفصل بحران‌ها در مناطق مختلف همکاری کنند.

کرملین به نقل از پوتین همچنین اعلام کرد: دو کشور آمریکا و روسیه در صورتی که مذاکرات سازنده داشته باشند می‌توانند با چالش‌ها و تهدیدهای جدید به طور موفقیت‌آمیز مقابله کنند.

همچنین در این بیانیه کرملین آمده است که ولادیمیر پوتین در پیام تبریک جداگانه‌ای برای دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس و همچنین ملکه این کشور خاطر نشان کرد که بر همکاری روسیه و انگلیس در مقابله با تهدیدهای امنیتی جهانی و حل مشکلات بین‌المللی در سال 2016 حساب باز می‌کند.

پوتین گفت که انتظار یک همکاری ثمربخش میان روسیه و انگلیس در سال آینده میلادی را دارد.

وی همچنین دراین پیام ابراز امیدواری کرد که میان دو کشور روسیه و انگلیس همکاری موثری به منظور به رسیدگی به مسائل مهم در اروپا و دستور کار بین‌المللی و مقابله با چالش ها و تهدیدها علیه امنیت جهانی انجام شود.

کرملین همچنین اعلام کرد که پوتین در پیام تبریک جداگانه‌ای برای سرجیو ماتارلا، همتای ایتالیایی خود از وی برای سفر به روسیه به منظور پس دادن بازدیدی که وی اوایل سال 2015 با سفر به ایتالیا انجام داد، دعوت کرده است.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است