منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۴
شناسه خبر: 368681
گروه :خبر
551288_128

امام جمعه بندرچارک گفت: پیاده روی اربعین به عنوان یک حرکت خودجوش مردمی، میعادگاه تجدید میثاق با سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مروارید نیوز: حجت الاسلام والمسلمین عباس کثیر، امام جمعه بندرچارک ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته تقوی را لازمه تمام کارها و رفتارها دانست و گفت : تقوی و نماز دوبال پرواز و معراج مومن است.

 

وی در حدیثی ازپیامبراکرم صلى الله علیه وآله وسلم در خصوص نماز اشاره کردند و افزود: پیامبر فرمودند که خداوند تبارک و تعالى برخود عهد فرموده که بنده خود را که نماز را در اول وقت بخواند دو نعمت بزرگ عطا خواهد کرد اول: آن راعذاب نخواهم کرد و دوم: بنده خودم را بدون حساب وکتاب داخل دربهشت خواهم کرد.

 

کثیر درباره این دو نعمت تصریح کرد: انسان به غیر از خلاصی از عذاب خداوند که کوهها توان و تحمل آن راندارند‘و داخل شدن در بهشت برین و جاودان آنهم بدون حساب وکتاب چه چیزدیگری میخواهد.این به معنای رستگاری و فوز است که بواسطه نمازاول وقت بدست می آید.

 

إمام جمعه بندرچارک درادامه عنوان کرد: نقطه مقابل حدیث اول که رستگاری و سعادت درنماز اول وقت بود‘شقاوت و داخل شدن در جهنم و محروم شدن ازشفاعت پیامبر صلىالله علیه وآله وسلم و اهل بیت است که حاصل سبک شمردن نماز و اهمیت ندادن به آن است.که پیامبر در حدیثی می فرمایید ازمن نیست کسی که نماز خود را سبک بشمارد و به خدا قسم بر من در حوض وارد نمی شود.

 

خطیب جمعه بندرچارک ددرادامه به چند مورد از مناسبت ها اشاره کرد و باب انتخابات رئیس جمهورآمریکا گفت: همانگونه که رهبر عزیز ما گفتند هرکسی که رئیس جمهورشد‘چه درگذشته وچه حال جز شرنداشته و نخواهند داشت و ما همیشه آماده هراحتمالی و اتفاقی هستیم.

 

وی گفت: حضرت امام خامنه ای افزودند: مسؤلین ما باید به ظرفیتهای داخلی و اقتصادمقاومتی بیشتر توجه داشته باشند و از نعمتهای داخل استفاده کامل ببرند و شعار ما میتوانیم را فراموش نکنند.

 

کثیر در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: از برادر عزیز و بزرگوار جناب مهندس شیری مدیرکل مسکن و شهرسازی تشکر و قدردانی می کنیم که به شهرچارک تشریف آوردند و مشکلات و نیازهای این شهر و اطراف آن را از نزدیک مشاهده کردند امیدواریم دیگرمسئولان استان هم به مناطق محروم و نیازمند سفری داشته باشند و برای مشکلات و نیازهای این مناطق چاره ای اندیشیده شود.

 

وی در پایان خطبه هاگفت: پیاده روی اربعین به عنوان یک حرکت خودجوش مردمی، میعادگاه تجدید میثاق با سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) است.

 

انتهای پیام/ت

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123 Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
توقیف یک فروند شناور و کشف ۳۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در کیش ذلت گاهی از جانب مسئولین به مردم کشور تحمیل می شود/ دولت باید به فکر چرخاندن چرخ های اقتصاد باشد از هنجار شکنی دانشگاه با اجرای موسیقی زنده تا برخورد توهین آمیز با مسئول بسیج علوم پزشکی قاچاق کالا مرکب مرگ جوان سلامگو در محورحسنلنگی-بندرعباس شد رزمایش بیست هزار نفری مدافع حرم در هرمزگان برگزار می شود تکیه بر توان داخلی رمز موفقیت در عرصه دفاع است/ تعهدات بین المللی ابزاری برای حفظ منافع کشورهای زورگوست تردد بیش از ۴۰۰هزار خودور سنگین در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس ولایت فقیه استمرار حرکت انبیاست /انتهای لیبرالیسم آزادی اخلاقی و اجتماعی است/ مذاکرات،دستاورد شهدای هسته ای را از چنگمان درآورد سواحل مکران ما را به چهارگوشه جهان وصل می کند/ احداث بزرگترین موج شکن کشور در جاسک توسط ارتش درمان به موقع ایدزعامل مهم کنترل بیماری در جامعه است / وجود ۱۰۰ هزار فرد مبتلا به ویروس ایدز ناشناس در کشور