منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۴ - ۲۱:۲۵
شناسه خبر: 203989
گروه :خبر

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در زمان حساس کنونی باید مراقبت کنیم تا دستاورد های بدست آمده در چند سال اخیر کشور از دست نرود. …

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمد رضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در خصوص شرایط جدید مدیریت اقتصادی در دوره رفع تحریم ها گفت: قاعدتا در زمان کنونی باید مراقبت کنیم تا دستاورد های بدست آمده در چند سال اخیر کشور از دست نرود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از چالش های پس از تحریم افزایش بودجه نفتی است که باید سعی کرد این بودجه را به حداقل رساند و از وابستگی به فروش نفت خارج شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر باید برای مدیریت اقتصادی کشوراولیت های خاصی در نظر گرفته شود تا به اقتصاد کشور ضربه وارد نشود، امکانات کنونی که دولت در اختیار دارد می تواند در جهت پویایی اقتصادی از آن ها استفاده کند.

پور ابراهیمی سهم تحریم ها در رکود اقتصادی را یک چهارم عنوان کرد و افزود: عمده رکودی که امروزه در زمینه اقتصادی داریم به واسطه عدم مبارزه جدی با قاچاق کالا است و نمی توان گفت که تحریم ها عامل اصلی این همه رکود است.

محمدرضا پور ابراهیمی بر پافشاری مجلس در بازگردانی پول های بلوکه شده کشور اشاره کرد و افزود: پول های بلوکه دولت بیشتر از آن اعداد و ارقامی که بانک مرکزی اعلام کرده است.

ابراهیمی اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش مربوط به منابع مالی به واسطه تحریم ها را طی چند هفته آینده بررسی می کند و رقم واقعی آن نیز منتشر خواهد شد.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
خداشناسی راه دست یابی به کمال والای انسانیت است/صحیفه سجادیه رساله جامع برگرفته از وحی می باشد نیایش های امام سجاد(ع) وجدان انقلابی توده مردم را برانگیخت برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند