منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۴
شناسه خبر: 326520
گروه :خبر
6666666666

مدتی است خالی کردن صندوق صدقات توسط افراد معتاد آن هم در روز روشن و در انظار عمومی به یک امر عادی تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ؛ برخی از صندوق صدقات در سطح شهر بندرعباس این روزها منبع درآمدی برای دزدان معتادی شده است که دستبردهایشان تنها مختص شب نیست و در طول روز آن هم در برابر صدها عابر پیاده شروع به خالی کردن صندوق صدقات می‌کنند.

در گذر یکی از خیابان های شهربندرعباس متوجه فرد معتاد و بعضاُ سودجویی شدیم،سیمی را که به یک سرش آدامس چسبانده بود وارد صندوق می کرد و بالا می آورد و پول چسبیده به آدامس راگرفت وبیرون کشید و چند بارکارش راتکرارکرد تا اینکه راضی شد وپولهای جیب خودش راهم به آن اضافه کرد.

 

سنت حسنه صدقه دادن علاوه بر تأکید آن در اسلام، بخاطر وجود آن در فرهنگ قدیمی نسل به نسل منتقل شده است ومی‌شود گفت کسی نیست که حدیث صدقه هفتاد نوع بلا را دفع می‌کند را نشنیده و به آن اعتقاد نداشته باشد.
صندوق صدقه یک وسیله وپل ارتباطی است برای رسیدن پولی که مردم با انداختن آن به داخل این صندوق ها و با رسیدن همان پول ها که به نوعی زکات هم محسوب می شود به دست نیازمندان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) نزد ما ایرانیان از ارزش و اعتبار خاصی برخوردار است.
بهتر است بگوییم دود این دزدی ها بدون شک بر چشم نیازمندان و محرومانی که هر ماه چشم امید به رسیدن این نذورات و زکاتی دارند که به دستشان برسد می رود.
باید گفت که کاربرد واستفاده صندوق های قدیمی به یک دوره وزمان خاص برمی گشت، اما در حال حاضر این صندوق ها از رده خارج شدند و باید جمع آوری شوند.
انتهای پیام/ی

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود