منتشر شده در تاریخ: دوشنبه ۰۲ آذر ۱۳۹۴ - ۱۴:۲۸
شناسه خبر: 245168
گروه :خبر
13940719001040_PhotoA
 

درخواست وزیر بهداشت برای تحقیق و تفحص از تأمین اجتماعی

پول درمان کارگران کجا هزینه شده است؟/ بگذارند ما سکوت کنیم

وزیر بهداشت در واکنش به طرح تحقیق و تفحص حوزه سلامت گفت: ای کاش دوستان تحقیق و تفحص کنند که پرداختی کارگران برای درمان به تأمین اجتماعی،در ۳۰ سال گذشته کجا هزینه شده است.

 به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در جمع خبرنگاران و در حاشیه همایش دیابت، به انتقاد از بیمه تأمین اجتماعی پرداخت و گفت: ما یک صحبتی کردیم که بخش درمان تأمین اجتماعی زیر نظر وزارت بهداشت قرار گیرد.

وی ادامه داد: عده‌ای نسبت به این جمله واکنش نشان دادند و به دنبال تحقیق و تفحص از نظام سلامت هستند، ای کاش آنها تحقیق و تفحصی کنند تا ببینند پولی که کارگران برای درمان طی 30 سال به تأمین اجتماعی پرداخت کرده‌اند کجا هزینه شده است.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در طول این سال‌ها اگر این پول در حوزه درمان هزینه می‌شد اکنون اطراف تهران پر از بیمارستان بود.

وی با بیان این جمله که «بگذارند ما سکوت کنیم»، در مورد زمان پرداخت بدهی بیمه‌ها به وزارت بهداشت افزود: معاون اول رئیس‌جمهور دستور داده که بیمه‌ها یک‌هزار میلیارد تومان از بدهی 6 هزار میلیاردی خود را پرداخت کنند.

هاشمی در مورد زمان پرداخت این بدهی تأکید کرد: ما صبر می‌کنیم و خوشبین هستیم.

وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به سؤالی که یکی از خبرنگاران پیرامون بیلبوردهایی با جملاتی نظیر «سردار سلامت» در جریان سفرهای استانی و شائبه حضور وزیر بهداشت در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: این سؤالات خوب نیست و افراد را از خدمت محروم می‌کند.

وی ادامه داد: دوستانی که اظهارنظر کرده بودند که برای حوزه سلامت یک چشم‌پزشک مناسب نیست، بدانند که آمدن ما برای خدمت است و در راه آرمان‌های امام(ره) ما تمام تلاش خود را می‌کنیم.

هاشمی همچنین خاطرنشان کرد: آنهایی که دنبال قدرت هستند، خاطرشان جمع باشد و ما منافع مردم را به هر چیزی ترجیح می‌دهیم.

وزیر بهداشت همچنین در مورد راهکار بانک مرکزی جهت پرداخت بدهی بیمه‌ها گفت: دکتر سیف رئیس بانک مرکزی به من گفت که به زودی راهکاری را ارائه خواهد داد تا مشکل پرداختی بیمه‌ها حل شود.

هاشمی همچنین در مورد نحوه پذیرش دانشجو و به خصوص دانشجوی پرستار در کشور گفت: قبول شدگان ما در قالب آزمون سراسری هستند و همکاران ما در این موارد کوتاه نمی‌آیند که خلاف این موضوع حرکت کنیم و اکنون کشور نیاز به پرستار دارد و پرستار باید تربیت شود.

وی با بیان اینکه تعداد پرستاران پرشمار خواهد بود، گفت: بیمارستان‌ها نیز می‌توانند از طریق دانشگاه‌های خود اقدام به آموزش پرستار کنند، چرا که ما در بعضی زمینه‌ها مانند کاردان و کارشناس اتاق عمل مشکل داریم، اما اینکه دانشجویان برای ما تعیین تکلیف کنند که چه کاری باید بکنیم، درست نیست.

وی در انتها به دیدارهای دوجانبه خود با وزرای بهداشت سایر کشورها اشاره کرد و گفت: در این دیدارها در جهت توسعه صادرات و سرمایه‌گذاری‌های مشترک صحبت خواهیم کرد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
طرح پیشگیری از تنبلی چشم در میناب کلید خورد پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است