منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۸
شناسه خبر: 208795
گروه :خبر
13940515000112_PhotoA

رؤسای جمهور روسیه و فرانسه به توافق رسیدند که قرارداد فروش دو ناوبالگردبر میسترال فرانسه به روسیه را لغو کنند و فرانسه هزینه ۱.۲ میلیارد یورویی روسیه را پرداخت کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه به توافق رسیدند که قرارداد دو ناو بالگردبر میسترال را لغو کنند.

طبق گزارش «راشاتودی» پاریس قرار است تمامی هزینه‌های لغو قرارداد را به مسکو بپردازد که مجموع هزینه‌ها کمتر از 1.2 میلیارد دلار خواهد بود.

«ژان ایو لودریان» وزیر دفاع فرانسه به رادیو «آرتی ال» فرانسه گفت: مذاکره بین پوتین و اولاند روز گذشته به نتیجه رسید. دیگر نزاعی در این زمینه وجود ندارد.

وی در ادامه افزود که هزینه دو کشتی میسترال 1.2 میلیارد یورو (1.3 میلیارد دلار) است اما پاریس هزینه کمتری پرداخت خواهد کرد زیرا این ناوهای بالگردبر هنوز تمام نشده است.

لودریان تصریح کرد که کشورهای زیادی وجود دارد که تمایل به خریداری میسترال را دارند زیرا این کشتی‌ها به خوبی ساخته شده است.

منابع مختلفی اعلام کرده‌اند که هند و کانادا ظاهراً در خرید ناوهای بالگردبر میسترال ابراز علاقه کردند.

روز چهارشنبه (دیروز)، سرویس‌های خربی رئیس‌جمهور روسیه اعلام کردند که طرفین توافق کردند که هزینه‌های روسیه که قبلاً طبق قرارداد پرداخت شده است، بازگردانده شود. این هزینه شامل تمامی تجهیزات و مواد می‌شود.

سرویس خبری رئیس‌جمهور روسیه اعلام کرد: فرانسه از پیش این بودجه را انتقال کرده است و بعد از بازگرداندن تجهیزات، مالکیت هر دو کشتی را به دست می آورد. از نظر مسکو، موضوع میسترال کاملاً حل شده است.

روسیه در صدد است تیمی از کارشناسان را به فرانسه اعزام کند تا تجهیزاتی که در ماه سپتامبر بر ناو بالگردبر میسترال نصب شده را بردارند.

یک مقام روسی گفت: تیمی از کارشناسان در حال حاضر در حال آماده شدن برای جداسازی ارتباط تجهیزات از ناوبالگردبر هستند. برنامه سفر به فرانسه برای ماه سپتامبر طرح‌ریزی شده است.

قرارداد میسترال به ارزش 1.2 میلیارد یورو است که توسط شرکت « DCNS/STX» فرانسه و شرکت صادرات دفاعی روسیه موسوم به «روزوبورون اکسپورت» در سال 2011 منعقد شد و قرار شد تا دو ناو بالگردبر میسترال فرانسه به روسیه منتقل شود و قرار بود اولین ناو میسترال در سال 2014 و دومی در سال 2015 به روسیه منتقل شود.

با اینحال، دولت فرانسه تحت فشارهای سیاسی آمریکا و همپیمانان اروپایی خود در زمینه مسئله ناآرامی‌های شرق اوکراین، تصمیم گرفت که این ناوهای میسترال را به مسکو تحویل ندهد.

علیرغم اعتراضات کارگرانی که در ساخت این ناوها نقش داشتند، وزیر دفاع فرانسه در ماه نوامبر اعلام کرد که پاریس این ناوهای میسترال را به روسیه تحویل نمی‌دهد.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد