منتشر شده در تاریخ: پنج شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۵:۰۰
شناسه خبر: 305360
گروه :خبر
13950126000300_PhotoA

رئیس‌جمهور روسیه طبق عادت این چند سال اخیر جلسه پرسش و پاسخ ترتیب داد و به سوالات مختلف در حوزه داخلی و خارجی جواب داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس،‌رئیس‌جمهور روسیه یک جلسه پرسش و پاسخ سالیانه ترتیب داد؛‌ جلسه‌ای که طی این چند سال به مدت چند ساعت برگزار شده است.

ولادیمیر پوتین دقایقی قبل نشست پرسش و پاسخ سالیانه خود را که با حضور گسترده خبرنگاران روس را آغاز کرد.

ابتدای این نشست با رئیس‌جمهور روسیه با سوال درباره مسائل اقتصادی روسیه و بهای مواد غذایی و تورم شروع شد.

ولادیمیر پوتین با رد برخی خبرها درباره آمارهای «گمراه کننده دولت» درباره تورم و مواد غذایی گفت که دولت روسیه آمارهای درستی در قبال تورم و بهای مواد غذایی ارائه کرده است.

رئیس‌جمهور روسیه ضمن تایید برخی مشکلات اقتصادی در این کشور، از اقدامات دولت در حوزه مقابله با مشکلات دفاع کرد و همچنین تصریح کرد که اقدامات دولت در این زمینه ادامه دارد و مشکلات هنوز رفع نشده است.

پوتین در این بخش از سخنانش به اقدامات این کشور در حوزه مقابله با تحریم‌های غربی هم اشاره کرد و گفت که «اقدامات تلافی جویانه روسیه سبب تقویت سه درصدی کشاورزی و صنایع وابسته به آن شد».

رئیس‌جمهور روسیه در پاسخ به سوالی درباره بحران سوریه گفت که با دفاع از مواضع مسکو در قبال بحران سوریه به ویژه حملات هوایی در این کشور گفت که حملات این کشور ارتش سوریه را در موضع خوبی قرار داد.

وی با بیان اینکه ارتش سوریه با کمک عملیات نظامی روسیه چندین منطقه را از دست تروریست‌ها در آورد، تاکید کرد که همگی باید اکنون به میز مذاکرات بیایند تا بحران این کشور حل شود.

پوتین همچنین گفت که روسیه اغلب نیروهای خودش را از سوریه خارج کرده اما ارتش سوریه قادر به عملیات جدی برای حملات جدی برای بازپسگیری شهرها هست.

وی در پاسخ به سوالی درباره شهر حلب و وجود معارضان در آن تاکید کرد که «مشکل است که بین شورشیان و تروریست‌هایی که در حلب می‌جنگند، تمایز قائل شد».

مقام ارشد روس افزود ارتش سوریه توانست در حومه حلب اهداف اصلی مدنظر خودش را قبل از آتش‌بس محقق کند و این معارضان هستند که خواهان تغییر دادن اوضاع میدانی هستند.

رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به توانمندی‌های ارتش سوریه گفت که نیروهای سوری پس از خروج عمده نیروهای هوافضای روسیه، توانست تدمر(پالمیرا) را بازپس بگیرد.

از پوتین درباره روابط روابط متشنج و بحرانی روسیه و ترکیه سوال شد و اینکه به نظر می‌رسد که «روسیه در محاصره کشورهای دشمن قرار گرفته است».

رئیس‌جمهور روسیه مساله محاصره شدن روسیه را رد کرد. او گفت که این کشور روابط خوبی با دیگر کشورهای جهان دارد. او به روابط گسترده روسیه با بریکس، شانگهای و دیگر سازمان‌ها به عنوان مثالی برای روابط خوب مسکو با دیگر کشورهای جهان اشاره کرد.

او با تایید تنشها با دولت ترکیه گفت که «ما ترکیه و مردم ترکیه را دوستان خود می‌دانیم ولی مشکلاتی با برخی شخصیت‌های سیاسی این کشور داریم».

رئیس‌جمهور روسیه در ادامه به مواضع دولت ترکیه در قبال مسائل منطقه به ویژه سوریه اشاره و برخی مقامات ارشد این کشور را به حمایت از تروریسم متهم کرد.

از پوتین سوال شد، در صورتی که اردوغان و یا پوروشنکو(روسای جمهور ترکیه و اوکراین) در حال غرق شدن باشند، شما ابتدا چه کسی را نجات می‌دهید؟

رئیس‌جمهور روسیه با لبخند جواب داد که «اگر کسی می‌خواهد غرق شود،‌ سخت است که بخواهید آنها را نجات دهید البته ما دست هر کسی که کمک بخواهد را می‌گیریم».

قسمت اعظم این نشست به سوال درباره مسائل مختلف اقتصادی روسیه گذشت و در آن سوال‌کنندگان پرسشهایی در این باره مطرح کردند.

این نشست در حال برگزاری و این خبر در حال تکمیل است

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تفاوت این دنیا با دنیای آخرت نباید ما را دچار اشتباه محاسباتی کند نبود اینترنت ۳G معادله ای چندمجهولی در بشاگرد /بی توجهی مسئولان همچنان ادامه دارد شهرستان بشاگرد بالاترین نرخ بیکاری در کشور/ضعف مدیریت اجرایی شهرستان بروز آفت بیکاری جوانان ایرانی با سلاح علم استکبار را خلع سلاح کنند/رشادت های مدافعان حرم تکلیف دینی است هلال احمر شهرستان بستک فاقد کمترین امکانات رهاسازی مصدوم است /احداث پایگاه امداد جاده ای ضروری است اعزام دانش آموزان بستکی به اردوی راهیان نور جنوب کشور ایران در جایگاه نهم علمی صنایع دریایی جهان قرار دارد/ از ظرفیت های علمی استفاده مناسب نشده است برخورد تریلی با پژو در حاجی اباد ۲ کشته برجای گذاشت مسکن مهر چالشی پیش روی قطب اقتصادکشور/ کام تلخ مهرنشینان بندرعباسی ازتدبیردستگاهها توسعه صنعت گردشگری دریایی نیازمند توجیه اقتصادی/ بی ثباتی درمدیریت مهمترین مشکل صنعت گردشگری دریایی است