منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۰
شناسه خبر: 190095
گروه :خبر
unnamed

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به پهلوگیری 608 فروند انواع شناورها در بندر شهید رجایی طی دو ماه اول سال 94 اظهار کرد: واردات انواع فرآورده های نفتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 45 درصدی داشته است.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، ابراهیم ایدنی،مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به عملکرد دو ماه نخست سال 94 گفت: طی این مدت، در مجموع 9 میلیون و 595 هزار و 289 تن کالای نفتی و غیر نفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران تخلیه و بارگیری شد.

وی ادامه داد: از مجموع عملیات انجام شده در این بندر طی سال جاری، 5 میلیون و 718 هزار و 48تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و 3 میلیون و 877هزار و 241 تن به مواد نفتی اختصاص دارد.

ایدنی میزان صادرات کالاهای غیرنفتی در بزرگترین بندر تجاری ایران را 2 میلیون و 820 هزار و 810 تن عنوان کرد.

 

کاهش واردات غیر نفتی در دوماه نخست سال

وی حجم کابوتاژ کالاهای غیرنفتی صورت گرفته در دو ماه نخست سال  را 45هزار و 392 تن با رشد 92 درصدی اعلام کرد و گفت: در همین مدت، یک میلیون و 730 هزار و 362 تن از چنین کالاهایی وارد بندر شهید رجایی شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 8درصدی را نشان می دهد.

ایدنی اضافه کرد: در ماه های فروردین و اردیبهشت سال جاری، ترانشیپ بیش از 290هزار و 677 تن کالای غیرنفتی نیز از طریق خطوط کشتیرانی فیدری به بنادر دیگر در راستای تبدیل بندر شهید رجایی به یک بندر کانونی، به ثبت رسید که رشد 26 درصدی در این زمینه را شاهد بودیم.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی  تصریح کرد: طی دو ماه اخیر، ترانزیت بالغ بر 634 هزار تن کالاهای غیرنفتی از طریق این بندر به انجام رسید.

وی با اشاره به رشد 163درصدی ترانزیت کالاهای نفتی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، ، 132 هزار و 275 تن انواع فرآورده های نفتی از طریق بندر نفتی خلیج فارس واقع در منطقه شرقی بندر شهید رجایی به کشورهای مختلف ترانزیت شد

 

کاهش 45 درصدی واردات نفتی در بندر خلیج فارس

ایدنی از واردات 219 هزار و 735 تن انواع فرآورده های نفتی از طریق بندر خلیج فارس به داخل کشور طی سال جاری خبر داد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 45 درصدی داشته است.

وی اضافه کرد: طی این مدت،883 هزار و 139 تن مواد نفتی به خارج از کشور صادر شد که 2 درصد افزایش یافته است.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی با اشاره به پهلوگیری 608 فروند انواع شناورهای بزرگ و کوچک در بندر شهید رجایی طی دو ماه اول سال 94 اظهار کرد:  از این میزان، 469 فروند شناور بزرگ بالای یک هزار تن و 139 فروند شناور نیز زیر یک هزار تن وزن داشته است.

ایدنی خاطرنشان کرد: طی این مدت، تخلیه و بارگیری 253 هزار و 596 TEU کانتینر در پیشرفته ترین بندر کانتینری کشور به ثبت رسید که مقایسه این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیانگر افزایش 4 درصدی می باشد که نشان دهند شیب صعودی حجم عملیات کانتینری در مهم ترین بندر ایران است.

 

آمار واردات و صادرات کالا در اختیار شهرستان پارسیان نیست

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پارسیان خبر ، تشریفات قانونی ترخیص کالا با توجه اینکه گمرک پارسیان به صورت دفترخانه و زیر نظراداره کل بنادر بندرلنگه انجام می شود آمار واردات و صادرات کالا در اختیار شهرستان پارسیان نیست.

عمده کالاهای صادراتی اندک توشه ملوانی به صورت سوغاتی  منتقل می کنند و واردات  نیز از کشورهای حوزه خلیج فارس به خصوص قطر و امارات به دلیل ملوانی بودن گمرک به اجناسه لازم  ملوانی شهرت دارد که به عنوان کالای وارداتی تعریف نمی شود.

بنا بر به بیانات رهبر انقلاب  امروز فشار واردات، کشور را دارد از پا درمی‌آورد؛ سعی کنید که این فشار واردات بر کشور را کم کنید؛ این یک مسئله‌ی واقعاً مهمّی است. امروز فشار واردات، کشور را دارد از پا درمی‌آورد؛ بهانه‌های مختلفی هم وجود دارد.

 

گمرک بندرخمیر زیر نظر اسکله شهید باهنر بندرعباس فعالیت دارد

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از لوار ،گمرک شهرستان بندرخمیر زیر نظر اسکله شهید باهنر بندرعباس فعالیت می کند و واردات و صادرات کالا در این  اسکله گمرکی توسط لنج صورت میگیرد.

واردات کالا در این شهرستان شامل  مواد غذایی و قطعات از قبیل رادیات ماشین ، موتور کولر ماشین، روغن ماشین،لوازم سرمایشی و … می باشد.

در مورد صادرات نیز باید گفت که از اسکله گمرکی بندر خمیر صادراتی مانند سیمان ، گچ ، نمک و خشکبار مانند کشمش نیز صادر می گردد.

زمزمه هایی که اخیرا در اسکله شده است در صورت گرفتن مجوز ، صادرات تره بار نیز از اسکله گمرکی بندر خمیر خواهیم داشت و تا کنون این اسکله صادرات تره بار نداشته است.

 

 صادرات 726هزار تن کالا به ارزش 204 هزار دلار از اسکله سیریک 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  آذینی ، مسعود بهمنش ، رئیس گمرگ سیریک  گفت:از ابتدای سال جاری از اسکله چند منظور شهرستان کالاهایی شامل خرما ، بادمجان ، خرما شیره ، شیره خرما و حصیر به مقدار 726 هزار تن به ارزش 204 هزار دلار به کشورهای حاشیه خلیج فارس بویژه کشور عمان و امارات متحده عربی صادر شده است.
وی افزود: سال گذشته از شهرستان سیریک کالاهای شامل یونجه ، خرما ، شیره خرما ، حصیر ، صنایع دستی ، دام سبک زنده و میگو به کشورهای حاشیه حوزه خلیج فارس منجمله امارات متحده عربی ،کویت ،عمان و قطر صادره و کالاهایی شامل برنج ، روغن ، شکر ، شربت وارد شده است.
وی تصریح نمود: در سال گذشته مقدار 20 هزار تن کالا به ارزش هشتصد هزار دلار وارد کشور و مقدار دو هزار هشتصد و نود تن کالا به ارزش یک میلیون و ششصد هزار دلار از اسکله شهرستان به خارج کشور صادر شده است.
رئیس گمرگ شهرستان سیریک اذعان داشت: واردات کالا از خارج کشور به گمرگ شهرستان سیریک در قالب بار ملوانی توسط لنج های تجاری صورت می گیرد و با توجه به اینکه زیر ساخت های اولیه صادرات و واردات هنوز در اسکله چند منظوره شهرستان تکمیل نشده دارای شرایط مناسب صادارت و واردات برخوردار نشده است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مجتمع بندری سیریک دومین اسکله بزرگ استان هرمزگان با 35 هکتار وسعت حوضچه بعد از اسکله شهید رجائی می باشد در صورت تکمیل پس کرانه های اسکله ضمن اشتغالزایی و رونق صادرات و واردات زمینه شکوفایی شرق استان را فراعم خواهد آورد.

 

بندر لنگه اصلی‌ترین بندر غرب هرمزگان در مسیر تبدیل به یک بندر فرامنطقه ای

 

به گزارش هرمز به نقل از مروارید نیوز  ؛مکی زاده، مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه  گفت : موقعیت جغرافیایی و ترابری دریایی بندرلنگه این بندر را به بهترین پایانه‌ی لجستیکی برای جزایر ایرانی حوزه خلیج‌فارس ( سیری ، لاوان ، کیش ، هندورابی ، تنب بزرگ و کوچک و بوموسی ) تبدیل کرده است.

وی اظهار کرد : داشتن حداقل فاصله دریایی با امیر نشین‌های امارات متحده عربی از جمله دبی – شارجه از ویژگیهای بندرلنگه است .

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه افزود : از ابتدای سال تاکنون ۷ هزار و ۵۳۲ تن کالا به ویژه خودرو سواری از این بندر ترانزیت شد.

مکی زاده اضافه نمود : خودروی سواری ، برنج ، شکر ، گندم ، روغن خوراکی ، سویا ، میوه و تره بار ، مواد معدنی ، پارچه و الیاف عمده کالاهایی هستن که به امارات متحده عربی ، کشورهای آسیای میانه و عراق وارد ، صادر و یا ترانزیت شده است.

 مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه در پایان ضمن بیان اینکه اجرای طرح توسعه دریایی بندر شامل لایروبی حوضچه و افزایش وسعت آن، آبخور بندر را به 5.5 متر افزایش داده است، گفت: از سوی دیگر، استقرار دایم راهنمایان کشتی در بندر تجاری لنگه زمینه ساز ایجاد تحولی در نوع پذیرش کشتی ها با تناژ بالا شده و شرایط مناسبی جهت پیشرفت بندر در مسیر تبدیل به یک بندر فرامنطقه ای را فراهم می کند .

انتهای پیام/م

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است