منتشر شده در تاریخ: یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ - ۷:۴۸
شناسه خبر: 194726
گروه :خبر
652

تعداد 5 باب خانه بهداشت روستایی خیری در شهرستان سیریک با مشارکت کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی با اعتبار بالغ بر 5 میلیارد ریال در حال ساخت می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از آذینی ، دکتر حسن موحدی افزود: از مجموعه 5 باب خانه بهداشت سه واحد آنها در روستاهای دودر ، خرگوشی و سیکوئی آماده بهره برداری و 2 واحد آنها نیز در روستاهای میشی و کردر تا دو ماه آینده آماده بهره برداری خواهند شد.
این مسئول تصریح نمود: هر کدام از این خانه بهداشت های روستایی در زمینی به مساحت 500 مترمربع و با زیر بنای 90 متر مربعی برای خدمات رسانی در زمینه بهداشت و درمان روستاها ساخته شده است.
وی اضافه کرد: شهرستان نکا دارای 59 هزار نفر جمعیت روستایی است که این رقم 54 درصد جمعیت شهرستان نکا را تشکیل میدهد و برای ایجاد سلامت در این روستاها با تمام توان وارد شده‌ایم.
دکتر موحدی گفت : خانواده و مدرسه، که بیش از دو سوم هدف های آموزشی بهداشت عمومی را در خود دارد مناسبترین و بارورترین عرصه های این فعالیت می باشند و اگر آموزش های خانه بهداشت در این عرصه ها بخصوص در مدرسه، موفقیت آمیز باشد، معلمان در مدرسه و کودکان در خانه تداوم بخش مفاهیم مورد نظر خواهند بود.
وی با بیان اینکه پیشگیری همیشه بهتر از درمان می باشد و هدف اصلی از اجرای طرح تحول دولت ایجاد امنیت و سلامت بعنوان مهمترین آیتم یهداشت و درمان در جامعه محسوب می شود اظهار داشت: هدف از گسترش و ایجاد خانه های بهداشتی در روستاها برای همین مبناست تا بهورزان با انجام وظایف خود به افزایش بهداشت و سلامت مردم در جامعه کمک نمایند.
دکتر موحدی اذعان داشت: با احداث خانه های بهداشت در روستا بهورزان بعنوان متولیان بهداشت روستایی وظایف مهم مراقبت از کودکان 8-0 سال ،مراقبت از زنان باردار ،بازدید از منازل یا اماکن عمومی ،تشکیل گروههای داوطلب و شوراهای محلی بهداشت ،آموزش بهداشت عمومی ،همکاری با دانشجویان اعزامی،بازتوانی و کمک به معلولان،فوریت ها،پانسمان،تزریقات،بیماریابی،بهداشت محیط و بهداشت عمومی روستا،بهداشت دهان و دندان،مراقبت از دانش آموزان ، بهداشت مدارس،آموزش و مراقبت های تغذیه ای،تنظیم خانواده،سرشماری سالانه و ثبت اطلاعات را از مهمترین وظایف بهورزان در خانه های بهداشت برشمرد.
موحدی با تاکید به اینکه که خدمات بهورزان در خانه های بهداشت نقش مهمی در حوزه سلامت برخوردار است یاد آورشد: اگر امروز شاهد حذف برخی از بیماری های عفونی ، کاهش میزان مرگ و میر کودکان و مادران در روستاها می باشیم قطعا یکی از علت های اصلی آن وجود خانه های بهداشت با نیروهای خدوم با نام بهورز می باشد که در محیطی کاملاً مناسب و استاندارد به خدمت بهداشتی و درمانی به مردم روستاها کمک می کنند.

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
برگزاری ششمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)هرمزگان همزمان با ۱۲کشور جهان موج بیداری اسلامی در دنیا مرهون آرمان های امام راحل می باشد/انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور حضرت مهدی(عج) است همکاری مشترک ایران و هلند در زمینه توسعه بنادر و کشتیرانی/ مدیرکل بنادرهرمزگان:سهم ایران در صنعت بانکرینگ منطقه خلیج فارس افزایش می یابد گلابی ، فریب بخور ! شاهرگ اقتصاد کشور آبستن حوادث جاده ای/ خواب آلودگی رانندگان عامل اصلی تصادفات در هرمزگان هیچ اقدامی برای مبارزه با قاچاق کلان انجام نشده/محدودیت های دولتی ضربه به معیشت مرزنشینان است اختلاس از صندوق فرهنگیان افکار عمومی را متشنج کرد/وزیر جدید آموزش و پرورش موضوع اختلاس را به طور دقیق بررسی کند جوانان لارک محروم از امکانات آموزشی و ورزشی/ بی توجهی مسئولان معیشت صیادان لارکی را به گل نشاند برپایی موکب قمر بنی هاشم(ع) هرمزگان با ظرفیت ۳۰۰۰نفری درکربلا تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود