منتشر شده در تاریخ: جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۳
شناسه خبر: 255525
گروه :خبر
1162277416_minab1

پنجشنبه بازار میناب با قدمتی بیش از ۵۰۰ سال این روزها شکل و شمایل تازه ای با ساخت غرفه ها و تعیین جایگاه بسترمناسبی برای ترویج اقتصاد مقاومتی برخوردار گردیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  میناب جنوب ،پنجشنبه بازار میناب بستر مناسب برای عرضه محصولات از جمله سوراغ و مهیاوه در این بازار سنتی که بیشتر محصولات دست ساخته های زنان و مردانی است که فرهنگ اصیل و کهن میناب را از اجداد و نیاکان خود به ارث برده اند در این بازار قدیمی  به فروش می رسانند.

کشاورزان ،باغداران ،فعالان عرصه صنایع دستی ،فروشندگان ماهی و میگو ، زنان و مردانی که اقتصاد مقاومتی را از قدیم الایام حس و تجربه کرده اند روزهای پنجشنبه در این بازار محصولات خود را به نمایش و فروش می گذارند.

اصلی ترین فروشنده های این بازار را  زنانی برقع به صورت زده که دارای پوششی سنتی است و از ورای آن فقط می توان چشمهای درخشان زنان جنوبی را دید که  حجاب و پوشش خود را حفظ کرده اند تشکیل می دهند.

زنان  و مردانی که از اوایل هفته با تلاش و کوشش بسیار در پی تولید و فراهم کردن محصولات خود که بیشتر آنها دست ساخته و ثمره تلاش و کوشش شبانه روزی آنها می باشد چشم و امیدشان به روزهای پنجشنبه هر هفته می باشد .

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
تدوین سیاست های کلی توسعه دریایی کشور/صنعت گردشگری در جزیره هرمز ساماندهی می شود ثبت تردد ۳۶میلیون خودرو در جاده های هرمزگان/متوسط نرخ جریان ترافیک در راه‌ها ۱۸۷ وسیله نقلیه است ایجاد رشته های دانشگاهی منطبق با نیاز مناطق آزاد/فعالیت مناطق آزاد اختصاصی شود افزایش مناطق آزاد باید با تامل بیشتری صورت گیرد/ صنعت گردشگری نیازمند یارانه دولتی است امحاء ۵ میلیارد کالای قاچاق در قشم + تصاویر تداوم برداشت آب از دشت میناب فاجعه انسانی به همراه دارد/ احیا دشت میناب نیاز جدی است دشمن بنیان خانواده و فرهنگ جامعه اسلامی را نشانه گرفته/مبارزه با مواد مخدر تکلیف شرعی دولت و ملت است نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است