منتشر شده در تاریخ: سه شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲۲:۲۱
شناسه خبر: 185419
گروه :خبر
13940222000619_PhotoA

وزارت دفاع آمریکا اعلام کرده که کشتی باری امدادرسان ایرانی را که در راه یمن است، زیرنظر دارد و هشدار داده که ماجراجویی ایران می‌تواند آتش‌بس یمن را به خطر بیاندازد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «استیون وارن» می‌گوید این وزارتخانه کشتی باری ایران که به آبهای یمن اعزام شده است را به دقت تحت نظر دارد.

بر اساس گزراش شبکه خبری العربیه، وزارت دفاع آمریکا همچنین با خطاب قرار دادن ایرانیان گفته که «ماجراجویی ایران می‌تواند آتش‌بس یمن را به خطر بیاندازد.»

سخنگوی پنتاگون همچنین به اخبار رسانه‌های ایرانی در خصوص حمایت ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی ایران از این ناو اشاره کرده و مدعی شده هنوز اثری از اسکورت کشتی باری شاهد توسط ناوهای جنگی ایران دیده نشده است.

کشتی ایرانی شاهد که با نام «کشتی نجات» شناخته می‌شود، آرد و کمک‌های پزشکی برای مردم یمن می‌برد و ارتباطی به آتش‌بس ندارد. پیش از این جنگنده‌های سعودی دو نوبت از فرود هواپیماهای باری ایران در یمن جلوگیری کردند.

در نوبت دوم، دو فروند اف-15 سعودی، پس از امتناع خلبان ایرانی از بازگشت، باند زیر چرخ‌های هواپیما را بمباران کردند.

 

 single

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
تبلیغات
Untitled-1-Recovered123
  b000000451212   Untitled-1-Recovered123 225278698se01         225278698se01  
نیروی انتظامی هرمزگان پیشرو در امر مبارزه با قاچاق کالا و مواد مخدر/ رشد چشمگیر کشفیات قاچاق در هرمزگان برجام چراغ سبزی به دشمنان نظام بود/ تکرار تجربه تلخ برجام بی بصیرتی است خواب آلودگی رانندگان مهمترین عامل تصادف در محور حاجی اباد- بندرعباس است توافق FATF پیش زمینه براندازی نهادهای انقلابی است/آمریکا با تعهدات ساختگی به دنبال تامین منافع می باشد/اقتدار نظامی مهم‌ترین عامل بازدارنده تعرض دشمنان است پیکر سید جلیل القدر، روحانی برجسته حاجی آباد تشییع شد رکورد جدید بارگیری در راه آهن هرمزگان به ثبت رسید اشتغال زایی ۱۲ نفری باپرورش دام سنگین دربندرعباس/ نوآوری درتولید موفقیت بهمراه دارد گرمای هوا سرشماری بندرعباس را متمایز کرده است/ ۱۸۲مامور سرشماری، شهر بندرعباس را پوشش می دهند آلوئه ورا ثروتی پنهان درسواحل هرمزگان/ کشت صبر زرد الگویی مناسب برای اشتغال زایی کم آبی و خشکسالی تراژدی همیشگی در بشاگرد / ۶۶ روستای بشاگردفاقد شبکه آب رسانی